تسنیم به نقل از سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ مجلس، توضیحاتی پیرامون افزایش حقوق کارکنان در سال ۹۷ ارائه کرد.

علی اصغر یوسف نژاد با اشاره به تایید استفساریه مجلس درباره افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان به صورت پلکانی از سوی شورای نگهبان، گفت: براساس استفساریه مجلس حقوق کارکنان 20 درصد به صورت پلکانی نزولی افزایش یافت یعنی حقوق هایی که پایین‌ترین گروه شغلی بوده و کمترین میزان دریافتی را داشتند، حقوقشان 20 درصد افزایش می‌یابد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 مجلس شورای اسلامی، افزود: به همین میزان حقوق های بالاتر میزان افزایش حقوقشان کمتر می شود و دولت حتما باید با رعایت تبصره 12 قانون بودجه سال 97، 20 درصد افزایش حقوق را برای قشر پایین که کمترین حقوق را دریافت می‌کنند، اعمال کند.

وی در تشریح کمترین میزان افزایش حقوق در سال 97، ادامه داد: کمترین میزان حقوق در سال جاری مربوط به مقامات است که میزان حقوق این گروه صفر درصد اعمال می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، درباره وضعیت حقوق بازنشستگان در سال 97، به خانه ملت تصریح کرد: افزایش 20 درصدی حقوق شامل حال بازنشستگان نمی شود، چراکه برای این گروه بودجه ای جداگانه جهت متناسب سازی و همسان سازی حقوق در نظر گرفته شده است.

مجلس شورای اسلامی در تبصره 12 بودجه سال 97 میزان افزایش حقوق کارکنان را حداکثر 20 درصد پلکانی در نظر گرفته بود که دولت در مصوبه ای آن را بین 6 تا 12 درصد تعیین کرد که در این راستا مجلس در استفساریه ای بر لزوم افزایش کمترین حقوق به میزان 20 درصد تاکید کرد که شورای نگهبان این استفساریه را تایید و رییس مجلس به دولت ابلاغ کرد.

223223

کد خبر 780010

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • اهل منطق IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
  9 0
  شما قوانین مصوب خودتان را هم قبول ندارید کدام همسان سازی اجرا شده که ما خبر نداریم افزایش ده درصدی پایه و شش درصدی عائله مندی شد همسان سازی ؟ پس بودجه مصوب مجلس پیرامون همسان سازی به کجا رفت ؟ از بازنشستگان نیروهای مسلح هستم
 • بی نام IR ۲۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
  0 0
  تیترها غلط و شبهه ایجاد می کند. 20 درصد حداکثر افزایش برای کسانیست که کمترین دریافتی را دارند و برخی 10 درصد هم نمیشه. درضمن حق بیمه و بازنشستگی و .... هم بیشتر کسر ودر نهایت هیچی و هیچی تازه مبنای افزایش هم مصوب سال قبله و افزایش اخیر نرخ کالا ها و تورم در اون لحاظ نشده...