روزنامه شرق در گزارشی از مدرسه‌ای که در آن اتفاقات خلاف اخلاق رخ داده است نوشت: ساعت یک ظهر، پدر یکی از دانش‌آموزان، به دعوت ما به روزنامه می‌آید.

او درباره اتفاقات آرام و شمرده صحبت مي‌کند، خونسرد به نظر مي‌رسد، اما ترجيع‌بند حرف‌هايش يک چيز است، او مي‌گويد: آن مدرسه بيش از 150 دانش‌آموز در مقطع متوسطه اول داشته است.

اين اتفاق در متوسطه مقطع اول افتاده و هنوز هم جزئيات آن براي ما مشخص نيست. خود من با پسرم صحبت کردم و حتي او را نزد روان‌کاو بردم، براي پسر من آسيب در حد نشان‌دادن فيلم‌هاي مستهجن و دادن مشروبات الکلي بوده، آقاي «ح» با چند تا از دانش‌آموزان اقدام به کشيدن سيگار مي‌کرده، اما در بعضي از بچه‌ها گويا اين آسيب جدي‌تر بوده، گويا وادار به برقراري رابطه جنسي بين بچه‌ها مي‌کرده، ما تصميم به رسانه‌اي‌کردن اين ماجرا گرفتيم تا پشتمان خالي نشود، اما الان ظاهرا افسار از دست ما در رفته و همه مي‌گويند کاش آن‌قدر مسئله رسانه‌اي نمي‌شد.

پدر اين دانش‌آموز در پاسخ به اين سؤال که آيا از کادر آموزشي اين مدرسه تا پيش از اين اتفاق راضي بوده‌اند، مي‌گويد: من و مادر پسرم متارکه کرده‌ايم و پسرم نزد مادرش زندگي مي‌کند، پس از متارکه با اينکه محل زندگي پسرم از مدرسه دور شد، اما چون ما از کادر آموزشي رضايت نسبي داشتيم، مدرسه را تغيير نداديم.

من براي ثبت‌نام پسرم در پايه هشتم حدود 16 ميليون تومان هزينه کرده‌ام. اما در سال‌هاي گذشته مدرسه فقط به سمت پول‌درآوردن رفت، در واقع در ابتداي امر بود که مدرسه براي جذب مشتري کادر آموزشي مجرب‌ آورده بود. این مدرسه در تهران شناخته‌شده بود، اما در سال‌هاي گذشته ميانگين سني معلمان پايين آمد و اين اتفاق‌ها هم افتاد.

45302

کد خبر 780487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 14
 • مهدی CA ۰۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
  0
  من نمیخواهم نظریه پرداز توطئه باشم اما چنین خبر وحشتناکی درحالی رسانه ای میشه و رسانه های داخلی و نهادهای حکومتی به آن توجه میکنند که اعتراضات صنفی از گوشه و کنار کشور بگوش میرسد. امیدوارم که نیت حاکمیت سو استفاده از این جنایت و تحت تاثیر قرار دادن اعتراضات صنفی نباشد.
 • بی نام A1 ۰۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
  0
  نظارت آموزش و پرورش در مدارس غیر انتفاعی بخاطر زیر میزی ها تقریبا صفر است
 • بی نام A1 ۰۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
  0
  نمیشه همچی رو گردن مدرسه انداخت. وقتی بنیانهای خانواده سست هست و زن و شوهر متارکه کردند و مطمئنا در تربیت فرزند کوتاهی کردند چه انتظاری از آموزشگاه دارند؟ دسترسی به فیلم مستهجن که در خیلی از سایت ها مقدوره و نیاز به معاون مدرسه نداره...
 • بی نام A1 ۰۵:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
  0
  خوب کردید رسانه ای کردید انشاالله به همت شما و پشتیبانی مردم این مسایل ریشه کن بشه
 • علابی A1 ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
  0
  نتیجه اشرافیگری و فاصله طبقاتی میان انسانها میشود مدارس غیر دولتی که حقوق یک ساله یک معلم و مهندس پرستار بامدارک عالی هزینه یک دانش اموز از طبقه مرفه شود . واین خشم طبیعت است که اصلا موافق نبوده و نیستم و شماتت هم نمی کنم و رشت ترین و منفور ترین عمل حیوانی هم نیست چه رسد به انسانی .فقط خواستم فاصله ها از سییستانی یا خراسان جنوبی یا خوزستانی یا اذربایجانی و.......که در مناطق دور افتاده مرزی با حداقل امکانات در یک اتاق در حال ریزش تحصیل میکنند مقایسه کنید و فرزندان انها هم ارزو دارند تنها یک جفت کفش مناسب و کیف مناسب داشته باشند و این یعنی رسوایی بری صاحبان سرمایه های باد اورده .... والسلام