ایران نوشت:از چندی پیش سرقت‌های سریالی خودروهای مدل بالا به‌شیوه تصادف ساختگی به پلیس اعلام شد.

  یکی از شاکی‌ها به مأموران گفت: خودروی بنزم را در سایت دیوار آگهی کردم و چند ساعت بعد مرد جوانی با من تماس گرفت و خواستار خرید خودروام شد. با او قرار گذاشتم و مرد جوان پشت فرمان نشست تا خودرو را آزمایش کند. من هم کنار دست او نشسته بودم که یک دفعه موتورسواری از پشت به ماشین من زد. از خریدارخواستم خودرو را متوقف کند و برای بررسی میزان خسارت از ماشین پیاده شدم، اما به محض پیاده شدن او پا روی گاز گذاشت و از محل متواری شد و مرد موتور سوار هم فرار کرد. تازه آن موقع بود که متوجه شدم این تصادف نقشه‌ای بیش نبوده و قصد آنها سرقت خودروام بوده است.
باتوجه به اینکه شگرد سرقت‌ها به یک صورت بود، احتمال انجام آنها توسط اعضای یک باند مطرح شد. بررسی‌ها برای شناسایی متهمان ادامه داشت تا اینکه مأموران موفق شدند متهمان را سوار بر خودروی سرقتی شناسایی کنند. اما متهمان که پلیس را در تعقیب خود می‌دیدند اقدام به فرار کردند و این فرار با تیراندازی مأموران پایان یافت.
دو متهم دستگیر شده برای تحقیقات به دادسرا منتقل شدند. یکی از آنها در تحقیقات گفت: من خودم قربانی سرقت خودرو با همین شیوه هستم مدتی قبل خودروی پرایدم را برای فروش در سایت دیوار گذاشتم. مقداری هم پول داشتم و می‌خواستم خودروی مدل بالاتری بخرم تا در آژانسی مشغول به کار شوم. زمانی که به محل قرار با خریدارم رفتم او به همین شیوه خودروی مرا دزدید. خودروی من مدتی بعد پیدا شد اما چیزی از آن باقی نمانده بود.
وی ادامه داد: از این ماجرا خیلی ناراحت بودم یک روز که در قهوه خانه نشسته بودم شروع به درد دل با یکی از دوستانم کردم. از بخت بدم دوستم هم نیاز به پول داشت.باید 500 سکه مهریه زنش را پرداخت می‌کرد. به همین خاطر او پیشنهاد سرقت داد. در سایت دیوار، با فروشندگان خودروهای مدل بالا قرار می‌گذاشتیم و بعد از سرقت خودرو‌ها آنها را با قیمتی پایین می‌فروختیم. با اعتراف متهمان جوان به سرقت‌های سریالی، تحقیقات در رابطه با شناسایی مالباختگان ادامه دارد.

 

23302

کد خبر 783037

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =