با حضور دکتر جهانگیری در مجتمع تولیدی فومن شیمی به صورت همزمان دو پروژه تولیدی بخش خصوصی با سرمایه گذاری 35 میلیارد تومانی و اشتغالزایی برای 105 نفر در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد.

به گزارش خبرآنلاین گیلان، با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، دکتر سالاری استاندار گیلان و جمعی از مقامات کشوری و استانی 2 پروژه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه تولیدات صنایع های تک و داروسازی و با سرمایه‌گذاری 35 میلیارد تومانی با میزان اشتغال‌زایی 105 متر افتتاح شد.

پروژه تولید مواد افزودنی ضد یخ، روغن ترمز، روغن‌موتور، اسپری مو و انواع خوشبوکننده هوا نخستین پروژه‌ای است که به لحاظ برخورداری از تکنولوژی بالا و با در نظر گرفتن عواملی چون وجود نیروهای تحصیل‌کرده و متخصص در استان گیلان و با استفاده از مزایای قانونی منطقه و به‌منظور دستیابی به بازارهای صادراتی کشورهای حاشیه دریای خزر در زمینی به مساحت 11 هزار و 763 مترمربع واقع در شهرک صنعتی شماره 2 منطقه آزاد انزلی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

در پروژه مذکور که در ساخت آن از استانداردهای روز دنیا استفاده گردیده، سرمایه‌گذاری بالغ‌بر 250 میلیارد ریال صورت پذیرفته که زمینه اشتغال 70 نفر را به‌صورت مستقیم ایجاد نموده است.

تولیدات کارخانه مذکور شامل انواع ادتیو ضد یخ و روغن ترمزهای DOT3, DOT4 و همچنین اسپری مو و خوشبوکننده هوا هست که کشور را از واردات بخش عمده‌ای از مواد مذکور بی‌نیاز نموده و به لحاظ استفاده از خط تولید با استانداردهای روز دنیا از اروپا قابلیت صادرات به کشورهای همسایه را نیز خواهد داشت.

همچنین به‌صورت هم‌زمان طرح تولید داروی ام‌اس توسط معاون رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید.

این طرح که برای ساخت آن سرمایه‌گذار بخش خصوصی بالغ‌بر 100 میلیارد ریال در زمینی به متراژ یک هزار و 681 مترمربع و در 3 طبقه در شهرک صنعتی شماره 2 منطقه آزاد انزلی هزینه کرده و با شروع به کار آن زمینه اشتغال 35 نفر از نیروهای تحصیل‌کرده و متخصص را فراهم نموده است.

پروژه مذکور در راستای اولویت‌های واگذاری زمین به صنایع های تک و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام‌شده و با عنایت به دانش‌بنیان بودن فرایند تولید پروژه مذکور در سال موسوم به " حمایت از کالای ایرانی" کشور از واردات بخشی از محصول یادشده نیز بی‌نیاز خواهد شد.

از نقاط قوت پروژه مذکور تخصص سهامداران شرکت مجری می‌باشد که عمدتاً از اساتید برتر داروسازی کشور بوده و سهامداران مذکور با عنایت به وجود فارغ‌التحصیلان و نیروهای تحصیل‌کرده فراوان استان گیلان در رشته‌های پزشکی و بالأخص داروسازی، منطقه آزاد انزلی را جهت اجرای پروژه انتخاب نموده‌اند.

46

کد خبر 786138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =