دبیر مجمع عالی تفسیر قرآن کریم حوزه علمیه قم، از اعزام بیش از ۱۰۰ مفسر قرآن کریم در ایام ماه محرم به سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قم، حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی میر کتولی، پنجشنبه شب در مراسم اختتامیه طرح اعزام اساتید تفسیر قرآن در ماه مبارک رمضان که در دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) قم برگزار شد، با بیان این که برنامه اعزام مبلغ اساتید تفسیر از سال ۹۰ آغاز شد، گفت: رهبر انقلاب تأکید کردند که بقاع متبرکه، قطب فرهنگی شده و برنامه های قرآنی در آن تقویت شود.
وی افزود: در ابتدا ۳۰ نفر از اساتید به سراسر کشور اعزام شدند که با همکاری سازمان اوقاف بود؛ و از سال ۹۲ و ۹۳ با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی اعزام مفسران به صورت جدی پیگیری شد؛ همچنین در سال های بعد افزون بر مراکز استان ها، شهرهای مهم هم تحت پوشش قرار گرفت و ۶۰ نفر به سراسر کشور اعزام شدند.
استاد حوزه علمیه قم با بیان این که از دو سال پیش دفتر تبلیغات هم به برنامه اعزام مفسر اضافه شد، اظهار داشت: همچنین در چند سال گذشته هرساله ۱۰ نفر با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات به خارج از کشور اعزام کردیم.
وی ادامه داد: امسال با همکاری ۵ نهاد تبلیغی برنامه اعزام را انجام دادیم که ۱۶۰ نفر از مفسران حوزه به سراسر کشور و خارج از کشور اعزام شدند؛ در تهران نیز در ۵۰ مسجد چراغ تفسیر و معارف قرآن روشن شد که بسیار ارزشمند است.
حجت الاسلام والمسلمین میرکتولی با اشاره به ظرفیت عظیم حوزه علمیه برای ترویج فرهنگ و معارف قرآنی ابراز داشت: ده ها نفر از اساتید حوزه علمیه که دارای سطح علمی بالایی هستند، در عرصه تفسیر فعالیت جدی دارند که بسیار اثرگذار است و سبب برکات بیشتر خواهد شد.
وی عنوان کرد: مجمع عالی تفسیر مایه آبرو برای حوزه علمیه شد و این مجمع به همراه نهادهای تبلیغی، نخستین برنامه تبلیغ تخصصی را به پیش می برد؛ در صدد هستیم که در ماه محرم برای تبیین معارف عاشورایی ۱۰۰ مفسر به سراسر کشور اعزام شوند.

 

46

کد خبر 786774

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =