سخنگوی وزارت امور خارجه در سالگرد حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران: ملت ایران این جنایت را هرگز فراموش نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امروز سی امین سالگرد جنایت هولناک ناو آمریکایی وینسنس در هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایرباس جمهوری اسلامی ایران است؛ جنایتی که شهادت ۲۹۰ مسافر و کادر پرواز، از جمله پربر شدن ۶۶ کودک بی گناه  و معصوم  را رقم زد.

پس از گذشت سال ها از این تراژدی هولناک  و عملیات وحشیانه، داغ این جنایت هنوز تازه و لکه ای ننگین بر پیشانی آمریکایی است که ابایی از نقض آشکار قواعد، قوانین و عرف های بین المللی ندارد و در اثبات این مدعا همین بس که این دولتِ ناقضِ موازین بین المللی ، نه تنها از این اقدام جنایتکارانه خود کوچکترین ابراز تاسفی نکرد بلکه فرمانده ناو جنگی را هم به پاس قتل صدها غیرنظامی بی گناه، به نشان شجاعت مفتخر ساخت!

بررسی رفتارهای آمریکا در قبال ملت ایران و سایر ملل جهان به خوبی گویای آن است که این کشور همواره در انجام اقدامات غیرانسانی و ضد بشری برای دستیابی به منافع و اهداف شوم خود پیشگام بوده و حقوق بشر برای آن، تنها دست آویزی در راستای  زیاده طلبی و تأمین منافع  نامشروع آنان است.

امروز و در سالگرد شهادت هموطنان عزیزمان، ضمن تکریم  ادای احترام  به  این جان های شیفته و به ناحق گرفته شده به روح سبکبار آنها درود می فرستیم و بار دیگر با خانواده های داغدار و بازماندگان آنها ابراز همدردی می کنیم.

بی تردید این جنایت سبعانه آمریکا در حافظه تاریخی مردم  بزرگ و شجاع این سرزمین برای همیشه ثبت شده و هرگز فراموش نخواهد شد.

 یاد و نام تمامی این جانباختگان  گرامی باد

52310

کد خبر 787563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =