۰ نفر
۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۲

برانکو- کی‌روش؛ این دعوا برنده ندارد... واقعاً فرقی نمی‌کند آخرش کارلوس کی‌روش، برانکو را وادار به خروج از ایران کند یا خودش در اعتراض به ماندن برانکو، از ایران برود... در هر دو صورت هیچ‌کدام برنده نیستند و هر اتفاقی که رخ بدهد، فوتبال ایران بازنده می‌شود. اگر هر دو بمانند، این دعوا ادامه پیدا می‌کند و ضررش را فوتبال ایران می‌بیند... اگر هر دو بروند هم باز این ما هستیم که دو مربی موفق را از دست می‌دهیم.

دعوای دو مربی خارجی که اتفاقاً هر دو در اوج محبوبیت هستند، شاید در نگاه اول یک خوراک رسانه‌ای عالی باشد، اما حتی رسانه‌ها هم راضی نیستند این دعوا ادامه پیدا کند. داشتن سوژه‌های جنجالی تحت هیچ شرایطی آن‌قدر نمی‌ارزد که آرامش فوتبال ایران را تهدید کند.

اختلاف کی‌روش و برانکو که از طعنه و کنایه به یک دوئل و جنگ تن‌به‌تن تبدیل شده، موفقیت‌های آتی فوتبال ایران را به خطر می‌اندازد.

متأسفیم که در فوتبال ایران، کسی را نداریم که جلوی ادامه این اختلاف را بگیرد. متأسفیم که نتوانستیم از تبدیل یک دلخوری ساده میان این دو مربی به یک جنگ تمام‌عیار، جلوگیری کنیم.

متأسفیم که باید به مربیان خارجی دستمزد‌های «بالا» بدهیم، اما سطح توقع‌مان را چنان پایین بیاوریم که بیشترین بهره‌وری‌مان از آن‌ها، چند «تیتر» جنجالی باشد. باور کنید این وسط نه کارلوس کی‌روش مقصر است و نه برانکو... مقصر فضای پر از تنش و آلوده به سوءتفاهم این فوتبال است که جلوی هرگونه دوستی را می‌گیرد و هر نوع اختلاف سلیقه‌ای را به دشمنی عیان تبدیل می‌کند.

* این یادداشت در ستون حرف‌آخر پنج‌شنبه ۷ تیر روزنامه خبرورزشی چاپ شده است.

کد خبر 787634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =