حضور تیم المپیاد مهارت لرستان در هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت

مراسم افتتاحیه هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت با حضور ۵۴۴ رقابت کننده از ۳۱ استان کشور برگزار شد و تیم المپیاد مهارت استان لرستان با حضور ۱۲ نخبه مهارتی استان و به سرپرستی مرتضی فرج پور دبیر تیم مهارت استان در این مراسم حضور یافت.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، دکتر پاک سرشت معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این مراسم گفت: این مسابقات سرآغازی برای جریان جدیدی دیگر در حوزه مهارت آموزی کشور است.

وی خطاب به نخبگان مهارتی کشور گفت: توانایی محصول دانش نافعی است که شما از آن برخوردار هستید. ماموریت جدی بر عهده شماست و شما باید به عنوان سفیران فرهنگ مهارت آموزی فعالیت کنید.

دکتر پاک سرشت اظهار داشت: در شرایط و وضعیت فعلی کشور که دشمنان تصمیم گرفته ما را از ناحیه توان داخلی دچار مشکل کنند، به این انگیزه و انرژی نیاز داریم.

راه حل قطعی کشور ما تکیه بر توان داخلی و توانی است که در کشور رشد کرده است.

دکتر پاک سرشت تصریح کرد: نیروی انسانی توانمند که ظرفیتهای بی پایان کشور را به ثروت تبدیل کند باید از مهارت برخوردار باشد و شما از آن نیروی انسانی هستید.

وی تصریح کرد: مهارت آموختگان پایبندترین افراد به منافع ملی هستند و فعالیتی که انجام می دهند باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تاکید بر اهمیت مهارت آموزی و لزوم آشنایی بیشتر جامعه با این امر مهم بیان داشت: این رویداد یک رویداد ملی است و جای دستگاههای ذیربط آموزشی و وزارتخانه های متقاضی مهارت آموزی در آن خالی است.

در ادامه مراسم قرائت دسته جمعی سوگندنامه کارشناسان و کارآموزان به اجرا درآمد و با رژه اعضای تیم هریک از استانها بر روی سن که با موسیقی محلی آن استان همراه بود، مراسم پایان یافت.

46

کد خبر 790095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =