ظرف یکی دو روز گذشته تصویری از آیت الله جنتی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر شد که نشان می داد،دست چندنفر به نشانه رای موافق بالاست و دست ایشان پایین است.

در باره عکس هم،چنین شرح داده شد که عکس مربوط است به جلسه رای گیری در باره عضو زرتشتی شورای شهر.

رسانه های اصلاح طلب، با انتشار این عکس، شادی و هلهله کردند که توانسته اند صحنه ای را شکار کنند و با آن علیه دبیرشورای نگبان فضای تحریک آمیز بسازند.

مجمع تشخیص

بعدا که کاشف به عمل آمد که عکس هیچ ربطی به رای گیری در باره عضو زرتشتی شورای شهر ندارد، اصولگراها فریاد وااخلاقا سر دادند که آهای اصلاح طلبهای بی انصاف جوساز عقده گشا! چرا با عکس دروغ،آیت الله جنتی را تخریب می کنید؟

                                                                                 ***

حال که گردوخاک ، کمی فروکش کرده، شاید جای این سوال خالی باشد که عکس دبیرشورای نگهبان مهم است یا رای او؟ اگر عکس جعلی است - که ظاهرا چنین است - رای آیت الله جنتی چه بوده؟مثبت یا منفی؟

نکته دیگر اینکه، اگر معلوم شود که رای آیت الله جنتی و احیانا برخی دیگر از فقهای محترم شورای نگهبان مخالف بوده است ، قضیه بسیار فراتر از یک عکس خواهد بود. به عبارت روشن تر باید از آقایان پرسید دلیل فتوای فقهی شان چه بوده است؟ و آیا به این عبارات امام عزیز(ره) توجه داشته اند یا نه؟ و اگر به ناکافی بودن"اجتهادمصطلح" توجه می کردند،عملا باعث چندین ماه التهاب سیاسی بیجا در سطوح مختلف نمی شدند؟

*اجتهاد مصطلح برای اداره جامعه کافی نیست. حوزه ها و روحانیت باید نبض تفکر و نیاز آینده جامعه را همیشه در دست خود داشته باشند و همواره چند قدم جلوتر از حوادث، مهیای عکس العمل مناسب باشند. (صحیفه نور، ج21، ص292)
* مهم شناخت درست حکومت و جامعه است که بر اساس آن نظام اسلامی بتواند به نفع مسلمانان برنامه ریزی کند که وحدت رویه و عمل ضروری است و همین جا است که اجتهاد مصطلح در حوزه های کافی نمی باشد (صحیفه نور،ج21،ص46)

*این بحث های طلبه گی مدارس که در چهار چوب تئوری هاست، نه تنها قابل حل نیست که ما را به بن بست هائی می کشاند که منجر به نقض ظاهری قانون اساسی می گردد" (صحیفه نور،ج21،ص61)

 

 

کد خبر 791707

برچسب‌ها