باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: همواره سازمان FBI اداره تحقیقات فدرال شک برانگیز بوده و شاید یکی از دلایل آن فیلم های پلیسی هالیوود است.

سازمان FBI اداره تحقیقات فدرال شک برانگیز بوده که احتمالا یکی از دلایل آن فیلم های پلیسی هالیوود است.در این گزارش، برخی حقایق جالب را درباره اداره تحقیقات فدرال خواهید خواند که برخی از آنها شما را شگفت زده خواهد کرد.

فهرست تحت تعقیب ها

به محض اینکه نام یک فرد در این فهرست سرّی قرار می گیرد، هیچوقت از آن پاک نمی شود مگر اینکه آن فرد دستگیر شود، کشته شود و یا اتهامات وارده بر او لغو شوند. از زمان تأسیس اداره فدرال از سال 1950 میلادی تاکنون نام 518 نفر در این لیست قرار گرفته که 484 نفر از آنها دستگیر و یا شناسایی شده اند.

تحقیق درباره ی یک ترانه به مدت دو سال

در دهه ی شصت قرن بیستم، این دفتر دو سال را به بررسی ترانه Louie Louie اختصاص داد. این ترانه در زمان خود به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده بود، هدف از این کار کشف مفاهیم شرم آور و آلوده در متن ترانه بود!

واحد تحقیق در مورد سرقت آثار هنری

این واحد در سال 2004 میلادی شکل گرفت و از آن زمان تاکنون توانست 2600 اثر هنری مسروقه با قیمتی نزدیک به 150 میلیون دلار را بازگرداند.

استفاده از حواس فوق العاده برای جاسوسی

یکی از پیشنهادهایی که حمایت مالی قابل توجهی به همراه نداشت، مطالعه ی افرادی بود که دارای احساسات فراطبیعی بودند، تا از آنها به عنوان ابزار جاسوسی در آینده استفاده کنند.

معمای هواپیمای گمشده

در سال 2003 میلادی، دو نفر از کارکنان مکانیک هواپیما بدون اطلاع قبلی با هواپیمای 727 در آنگولا پرواز کردند و سپس هواپیما ناپدید شد و دفتر فدرال نتوانست هیچ سرنخی برای حل قضیه و یا پیدا کردن هواپیما و خدمه ی آن به دست بیاورد.

رابطه ی والت دیزنی و دفتر FBI

از سال 1940 تا 1966 میلادی، والت دیزنی یک مُخبر و جاسوس برای اف بی آی بود، دیزنی نام افراد مظنون به کمونیست را به دفتر می داد و اجازه داشت در آنجا فیلم و عکس بگیرد.

ثبت اثر انگشت

حتی اگر فرد سوء سابقه و پرونده هم نداشته باشد ممکن است اثر انگشت او در اداره تحقیقات ثبت شده باشد. این اثر انگشت ها از اسنادی همچون مجوزها و یا مدارک استخدامی گردآوری شده اند و در دفتر FBI بیش از 100 میلیون اثر انگشت وجود دارد.

سخت گیری برای عضویت

بین 23 تا 37 آزمون علمی توسط اف بی آی برگزار می شود. شکست در یک امتحان باعث کنار گذاشته شدن فرد متقاضی می شود، معلومات و آگاهی در حوزه ی حسابداری، مالی و قانون به افراد فرصت می دهد تا در آزمون ها شرکت کنند.

5000 نمونه ی موی انسان و حیوان

مو رایج ترین سرنخ در هر جنایتی است که برای تعیین قومیت و هویت افراد از آن استفاده می شود. اف بی آی بیش از 5000 نمونه موی بشری و حیوانی را در سازمان خود نگهداری می کند.

2323

کد خبر 792469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمدرضا A1 ۰۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۴
    7 0
    حتی اگر فرد سوء سابقه و پرونده هم نداشته باشد ممکن است اثر انگشت او در اداره تحقیقات ثبت شده باشد. اثرات انگشتان ما که تو صدور کارت ملی همشو گرفتن کجا قراره بره؟