۰ نفر
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸

اگر حساب چند ورزشکارنمایی که بعضاً دست به رفتار‌های غیرانسانی زده‌اند را از جامعه پاک ورزش جدا کنیم، تمام تاریخ گواهی می‌دهد ورزشکاران ایرانی همیشه جوانمردانه برای خوشحالی مردم تلاش کردند و بازنده یا برنده، تمام انرژی خود را وسط گذاشتند.

در مراسم بدرقه کاروان اعزامی به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی که بنا به دلایل کاملاً غیرورزشی، زودتر از موعد مقرر برگزار شد، کیمیا علیزاده پرچمدار کاروان و مجتبی عابدینی به نمایندگی از تمامی ۳۷۹ ورزشکار ایرانی حاضر در این بازی‌ها سوگند یاد کردند با احترام به روح ورزش، در هر دو عرصه پهلوانی و قهرمانی برای سربلندی و خوشحالی ملت ایران مبارزه کنند. ورزشکاران معمولاً پای سوگندشان می‌مانند.

اگر حساب چند ورزشکارنمایی که بعضاً دست به رفتار‌های غیرانسانی زده‌اند را از جامعه پاک ورزش جدا کنیم، تمام تاریخ گواهی می‌دهد ورزشکاران ایرانی همیشه جوانمردانه برای خوشحالی مردم تلاش کردند و بازنده یا برنده، تمام انرژی خود را وسط گذاشتند. این‌بار هم روی قول جوانان ورزشکار ایران حساب باز می‌کنیم و شک نداریم مدیران ورزشی هم سر قول خود می‌مانند و تلاش ورزشکاران ما را با پاداش‌هایی که از قبل وعده داده شده، جبران می‌کنند چرا که در این شرایط وخیم اقتصادی، چشم امید ورزشکاران ما به همین پاداش‌هاست. نمی‌خواهیم روحیه مادی‌گرایی را در ورزشکاران تقویت کنیم، اما می‌خواهیم از مسئولان غیرورزشی کشور هم قولی بگیریم؛ شما هم سوگند یاد کنید هوای ورزش و ورزشکاران را داشته باشید.

انصاف نیست خوشحال کردن مردم با ورزشکاران باشد، اما کسی به غم و غصه آن‌ها فکر نکند. نصف بیشتر این ورزشکارانی که برای سربلندی ایران به جاکارتا اعزام می‌شوند، با مشکلات اقتصادی وحشتناکی دست و پنجه نرم می‌کنند. آن‌ها که دیروز در مراسم عکس‌های یادگاری‌شان را گرفتند، بعد از جاکارتا کمی به این بچه‌ها فکر کنند.

این یادداشت در سرمقاله روزنامه خبرورزشی ۱۰ مرداد چاپ شده است.

کد خبر 793914

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =