تسنیم نوشت: در بهار ۹۷ سهم جمعیت بیکار فارغ التحصیل آموزش عالی از کل بیکاران ۳۹ درصد بوده است. این سهم در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بالاتر است. این شاخص نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱.۰ درصد کاهش داشته است.

مطابق آخرین آمار نیروی کار در بهار 97 ،بررسی نرخ بیکاری جمعیت 10 ساله و بیشتر فارغ التحصیل آموزش عالی، نشان می دهد 17.8 درصد جمعیت فعال فارغ التحصیل آموزش عالی بیکار بوده اند. این نرخ در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط روستایی نسبت به نقاط شهری بیش تر بوده است. بررسی روند تغییرات این نرخ از کاهش 2.6درصدی در بهار 97 نسبت به فصل مشابه سال قبل است.

بررسی سهم شاغلین 10ساله و بیش تر با ساعت کار معمول 49 ساعت و بیش تر نشان می دهد.40.1 درصد شاغلین به طور معمول 49ساعت و بیش تر در هفته کار می کنند. این شاخص که یکی از نماگرهای کار شایسته است نشان می دهد در کشور سهم زیادی از شاغلین بیش تر از استاندارد کار می کنند. این شاخص نسبت به فصل مشابه سال قبل 0.7درصد کاهش داشته است.

در بهار 97 سهم جمعیت بیکار فارغ التحصیل آموزش عالی از کل بیکاران39 درصد بوده است. این سهم در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بالاتر است. بررسی تغییرات این شاخص نشان می دهد که نسبت به فصل مشابه سال قبل 1.0 درصد کاهش داشته است.

در بهار 97 سهم جمعیت شاغل فارغ التحصیل آموزش عالی از کل شاغلان 23.2 درصد بوده است. این سهم در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بالاتر است. بررسی تغییرات این شاخص نشان می دهد که نسبت به فصل مشابه سال قبل 2.1 درصد افزایش داشته است.

چند درصد بیکاران کشور فازغ‌التحصیل دانشگاه هستند؟

 


223225

کد خبر 794394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
    12 0
    اگه بی تعارف به دور و بَرِت نگاه کنی، نسبت به درآمد، همه بیـگـارند