ایسنا نوشت: طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران از دستور کار مجلس خارج شد و نمایندگان با اختلاف یک رای آن را نپذیرفتند.

گزارش کمیسیون عمران در مورد رد تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه ساخت و ساز و هزینه‌ها، مدیریت نمایشگاه شهر آفتاب، نحوه تغییر کاربری‌ها و واگذاری املاک شهرداری تهران در دستور کار جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس قرار گرفت.

مصطفی کواکبیان به عنوان متقاضی تحقیق و تفحص از شهرداری تهران، با اشاره به هزار و ۳۰۰ مورد واگذاری املاک در شهرداری گفت: فقط ۲۰۰ مورد از اینها به قوه قضاییه رفته که تعیین تکلیف شود و آن هم منجر به نتیجه نشده است.

وی افزود: هزار ملک بدون ضابطه در شهرداری واگذار شده و برخی از آنها هزار میلیارد تومان ارزش داشته است. در حالی که کل رقم حقوق های نجومی ۳۰-۴۰ میلیارد تومان است. موارد دیگری هم هست که رد پای آن در شهرداری نیست.

در ادامه رد تقاضای تحقیق و تفحص از شهرداری تهران به رای مجلس گذاشته شد که نمایندگان با ۸۵ رای موافق، ۸۶ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۲۷ نماینده حاضر با آن مخالفت کردند.

در ادامه اصل تقاضای تحقیق و تفحص از شهرداری تهران به رای مجلس گذاشته شد که نمایندگان با ۱۰۵ رای موافق، ۸۳ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر مجددا با آن مخالفت کردند. بر این اساس و به گفته مسعود پزشکیان رئیس جلسه تحقیق و تفحص از شهرداری تهران از دستور کار مجلس خارج شد.

خسارات وارده به ناشران کتاب به دلیل ضعف در ساخت و ساز نمایشگاه شهر آفتاب، ابهام در تغییر کاربری و نحوه واگذاری املاک شهرداری تهران، عدم واریز مبالغ حاصل از واگذاری بوستان مادر، و تخلف و بی انضباطی مالی پروژه‌ها از محورهای این تحقیق و تفحص عنوان شده بود.

سال گذشته نیز موضوع تحقیق و تفحص ازشهرداری تهران در مجلس به رای گذاشته شده بود که با مخالفت نمایندگان مواجه شد.

2929

 

کد خبر 795145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام ۰۶:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
  11 0
  خجالت اوره،
 • بی نام IR ۰۶:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
  9 0
  الان دلم مي خواست جاي قاليباف كرباسچي شهردار بود بخدا تا حالا ده دفعه تفحص انجام شده بود اين مجلس...
 • شهلا A1 ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
  1 0
  این مجلس بهتر است به تحقیقش در مورد حجاب خانمها ادامه دهد چون کارهای مهم مملکتی نیازمند سواد و شجاعت است.
 • بی نام RU ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
  1 0
  چرا رد نکنه؟؟ تفحص کنه که جی بشه؟ چون خودش جواب تفحص رو از الان میدونه فقط می خواد صداش در نیاد