یک میلیون سند تک‌برگی در استان البرز صادر شده است

ایسنا نوشت: مدیر کل ثبت اسناد و املاک البرز با اشاره به آمار اسناد تک برگی صادر شده در استان اظهار کرد: تا کنون یک میلیون سند تک برگی در استان صادر شده است.

عباس مرداخانی در نشست مطبوعاتی اظهار کرد: تا کنون ۸۵ تا ۹۵ درصد اراضی کرج کاداستر شده و تنها بخشی از اراضی روستایی که پلاک‌هایشان بزرگ است باقی مانده که آنها هم به مرور زمان انجام می شود.

وی ادامه داد: با کاداستری شدن اراضی بسیاری از مشکلات در خصوص مالکیت حل شده است.

وی افزود: هنوز که هنوز است به خاطر جابجایی ملکی در شهرهای خرمشهر و آبادان در زمان جنگ، شاهد اختلافاتی بین مردم هستیم که بخشی از آن حتی با مداخله هیات‌های حل اختلاف هم باقی مانده است.

وی توضیح داد: با تکمیل طرح کاداستر در البرز، مراجعات مردم به دفاتر ثبت به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

مرادخانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تعداد استعلامات روزانه‌ای که توسط واحدهای ثبتی استان انجام می‌شود، ابراز کرد: در هر واحد ثبتی روزانه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ استعلام انجام می‌شود.

این مسئول همچنین به تعداد سندهای تک برگی صادر شده در البرز اشاره کرد و گفت: سالانه ۱۶۰ هزار سند تک برگی در استان صادر می‌شود.

وی با اشاره به آمار اسناد تک برگی صادر شده در استان اظهار کرد: تا کنون یک میلیون سند تک برگی در استان صادر شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر یک میلیون پرونده ملکی و ۳۰۰ هزار پرونده اجرایی و ثبت شرکت در استان در حال بررسی است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک البرز در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ضرورت قانون پیش فروش آپارتمان‌ها اشاره کرد و گفت: اجرای این قانون نقش به سزایی در حل مشکلات بین خریدار و فروشنده دارد.

وی توضیح داد: با اجرای این قانون از بروز تخلفاتی چون فروش یک واحد به چند نفر جلوگیری می شود.

46

کد خبر 795976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =