مردم و دستگاه‌های اجرایی و اداری خرید کالای ایرانی را اولویت قرار داده‌اند

اقتصاد بر خط نوشت: رئیس اتاق بازرگانی ، کشاورزی و معادن استان البرز با اشاره به ترسیم شعار سال توسط مقام معظم رهبری گفت: امروز بسیاری از مردم و دستگاه های اجرایی و اداری خرید کالای ایرانی را اولویت قرار داده اند.

رحیم بنا مولایی  اظهار داشت: گسترش این فرایند در استان البرز جای خوشحالی دارد و امیدواریم همه مردم و مسئولان برای حمایت بیشتر از صنعت داخلی پای کار بیایند.

وی با بیان اینکه اکنون به علت مشکلات مختلف، برخی صنایع داخلی در تنگنا قرار گرفته اند، گفت: حمایت از کالای ایرانی و صنایع داخلی گره گشای مشکلات اقتصادی است .

این پیشکسوت عرصه صنعت توصیه کرد که اخلاق مداری در عرصه رسانه و جامعه باید سرلوحه امور قرار گیرد و شرایط سخت تحریمی با همدلی پشت سرگذاشته شود.

وی بیان داشت : اخلاق مداری و تلاش مضاعف مهم ترین رکن برای گذر از شرایط سخت تحریمی و فشارهای دشمنان است.

رئیس اتاق بازرگانی البرز افزود: امسال با حضور تشکل ها درعرصه ی برنامه ریزی صادرات اتاق بازرگانی البرز حرکت ارزشمندی شکل گرفته زیرا با این رویکرد، تبدیل اقتصاد دولتی به خصوصی و تکیه بر اقتصاد غیر نفتی قابل تحقق است.

وی بیان داشت: تبدیل اقتصاد دولتی به خصوصی و اقتصاد غیرنفتی از خواسته ها و مطالبات رهبر معظم انقلاب است .

وی ادامه داد: با حضور تشکل ها و تشکیل اتاق های فکر با حضور نخبگان و اساتید دانشگاه گام های عملی برای تشکیل استارتاپ ها دراتاق بازرگانی البرز برداشته می شود.

رئیس اتاق بازرگانی البرز اظهار داشت: اکنون بخش خصوصی با تمام توان کار می کند و پیشکسوتان پای کار آمده اند.

وی گفت: برخی فکر می کنند بخش خصوصی داد و ستد می کند و فرصت طلب است اما این بخش امروز
پیشگام کار آفرینی است .

بنا مولایی بیان داشت: امروز هنر مدیریت در هر کشور این است که سرمایه ها را مدیریت کند که بخش خصوصی این کار را می کند.

وی اظهار داشت: به رغم اینکه برخی مواقع مورد انتقاد قرار می گیریم اما تلاش می کنیم تا کشور از بحران خارج شود.

بنا مولایی گفت: تاکنون ۲۳ تشکل بخش خصوصی در البرز راه اندازی شده که ۲۰ تشکل آنها فعالانه وارد عرصه کار و فعالیت شده است.

وی بیان داشت: با تلاش و همت دست اندرکاران عرصه تولید و تجارت ، اتاق بازرگانی البرز از درجه ۲ به درجه یک ارتقاء یافته است.

رئیس اتاق بازرگانی البرز افزود: برای ارتقای سطح دانش دست اندرکاران تولید و صنعت، اتاق آموزش راه اندازی کرده ایم و نمایشگاه دائمی فعال شده است .

46

کد خبر 796039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =