شهردار شهر سی سخت گفت: اعتبار شهرداری ۳ میلیارد و ۲۹۵ میلیون تومان است که از این مبلغ ۱ میلیارد و ۵۷۴ میلیون تومان تخصیص عمرانی و ۱ میلیارد و ۷۲۱ میلیون تومان تخصیص اعتبار داخلی خود شهرداری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج ، علی محمدحسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان کرد : محوطه سازی پارک سربندان مبلغ ۲۳۷ میلیون تومان هزینه داشت که شامامل محوطه سازی، سنگ فرش، احداث اتاق مادر و کودک می باشد و بخشی از این اعتبار جهت ساخت المان های یادمان جان باختگان هواپیمای تهران- یاسوج شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر محوطه سازی دور شهرداری را با ۴۲ میلیون تومان که بخشی شامل دیوار کشی و اجرای جدول آن انجام شده است خاطر نشان کرد: ایجاد تاسیسات حفاظتی شهر شامل جدول کشی به میزان ۱۶۰۰ متر طول با ۱۸۰ میلیون تومان اعتبار و سنگ فرش معابر با متراژ ۱۸۰۰ مترمربع اعتبار۱۷۰ میلیون تومان را داشته است.

محمد حسینی با تمجید از زارعی عنوان کرد: اعتباری حدود یک و نیم میلیارد تومان به تپه ی نورالشهدا با پیگیری نماینده محترم مجلس تخصیص داده شد از این اعتبار مبلغ ۶۱۸ میلیون تومان پرداخت شده است اما این پروژه در حال حاضر به دلیل مخالفت میراث فرهنگی رها شده است .

وی ادامه داد : معابر سطح شهر با ۱۷۰۰ متر طول و ۲۰۰ میلیون تومان جدول گذاری و آسفالت ۳۵ هزار مترمربع به مبلغ ۷۰ میلیون تومان شد و ۱۳۰ سطل زباله نصب شد.

شهردار سی سخت اضافه کرد:پروژه ای با ۷ هفت هزار متر مربع آسفالت به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان هفته آینده در قسمت بلوار ورودی، میدان شهید نجفی و... اجرا می شود.

وی در ادامه افزود : در سال گذشته با توافقاتی که با مالکین داشتیم بلوار ورودی شهر از عرض ۷ متر به ۴۵ متر ساماندهی شد و یک میدان در شمال غرب شهر احداث شد.

علی محمد حسینی گفت: در بحث مالی مطالبات سال های قبل پیمانکاران به مبلغ ۳۹۰ میلیون تومان و حقوق ۹ ماه از ۱۲ ماه عقب افتاده پرسنل بین سال های ۹۲-۹۴ تصویه شد.

وی در ارتباط با وضعیت بدهی های این شهرداری گفت: نزدیک به ۳۰۰ میلیون تومان از بدهی های قبلی شهرداری طی سال گذشته پرداخت شد و حساب ۱۰ نفر از بازنشستگان سال های گذشته پرداخت شد.

سخنگوی شورای شهر سی سخت در این جلسه گفت : تا کنون ۱۰۶ جلسه در شورای شهر سی سخت برگزار شده است .

داریوش محسنیان گفت : در این میان ۱۲۸ مصوبه داشته ایم که تقریبا ۹۰ درصد را آقای شهردار اجرایی شده است .

محسنیان گفت : نصب تابلوهای کوچه که در همین هفته انجام میشود تعویض خاک بلوار امام خمینی و همچنین سیستم آبیاری از سنتی به مکانیزه انجام شده است.

وی گفت : توافقات نیز همه انجام شده است در حال حاضر ۳۵ هزار متر مربع آسفالت انجام شده است و از هفته آینده ۷ هزار متر مربع نیز صورت می گیرد.در ابتدای ورودمان به شورای شهر سی‌سخت با مشکلات عدیده‌ای روبرو شدیم که با شناسایی مشکلات و اولویت‌سنجی برای رفع آنان اقدام کردیم.

وی به مسئله تصفیه‌خانه شهر سی‌سخت اشاره کرد و گفت: احداث تصفیه‌خانه آب سی‌سخت یکی از پروژه‌های مهم این شهر است که در ابتدای کار مردم شهر به دلیل اینکه از وضعیت بوی بد تصفیه خانه نگران بودند، مانع این کار می شدند که بنده و سایر همکاران به اصفهان رفتیم تا از پروژه مشابه آن بازدید کنیم، و بعد از بازدید از آن پروژه توانستیم مردم را قانع کنیم که این تصفیه خانه بوی بد ندارد. البته در جریان سفرم به یزد پای دخترم از سه جا شکست ولی به دلیل اهمیت موضوع به سلامت دخترم توجه نکردم و این کار را به خاطر مردم انجام دادیم.

محسنی به کلنگ‌زنی بیمارستان سی‌سخت توسط استاندار کهگیلویه و بویراحمد و نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا، اشاره کرد و افزود: با تشکر از استاندار و نماینده مردم در مجلس، شش ماه از کلنگ‌زنی این بیمارستان می‌گذرد، اما هنوز حتی مناقصه‌ای آن برگزار نشده است و مردم حقیقتاً نگران هستند و باید از آقای ایلامی رئیس دانشگاه علوم پزشکی در این خصوص سووال کرد.

وی تاکید کرد: مردم شهر سی سخت به لحاظ زیرساخت های بهداشت و درمان رنج می‌برند.

محسنی به پروژه جاده یاسوج - سی سخت اشاره کرد و گفت: پیمانکار به شدت نسبت به برخی از مسائل گلایه داشتند و هر ماه منابع طبیعی و محیط زیست مانع ایجاد می کرد که با ورود استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده محترم و پیمانکار به این پروژه مشکلات بر طرف شد و ۱۱ کیلومتر دیگر مانده که این پروژه به اتمام برسد.

سخنگوی شورای شهر سی‌سخت ادامه داد: شورای اسلامی دوره پنجم شهر سی‌سخت که سال اول ۱۰۶ جلسه تاکنون برگزار کردیم که ۱۲۸ مصوب داشتیم و ۵۳ مصوبه آن مربوط به توافقاتی است که با مردم برای رفع معارضات محلی داشتیم.

محسنی در ادامه با انتقاد از اداره‌کل گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: بیشتر مکان‌های تفریحی و گردشگری دست یک طایفه خاص است و حتی در قضیه کوه گل سی‌سخت که می‌خواستند آن را به یک سرمایه گذار خاص بدهند، با مخالفت مردم روبرو شدند، می‌خواستند در ۲۹ اسفند ۹۶ آن را به فرد خاصی واگذار کند که ما مجبور شدیم در روز اول عید سال ۹۷ جلسه برگزار کنیم.

وی گفت: زیرساخت های گردشگری و تفریحی بسیار کم است و کمبود داریم و در ایام تعطیلات ما شرمنده مسافران و گردشگران هستیم.

وی افزود: البته از آقای «حاج زارعی» نماینده مردم تشکر می‌کنیم که در واگذاری مکان‌های تفریحی به سرمایه‌گذاران و افراد خاص طرف مردم بود.

 

سخنگوی شورای شهر یاسوج ادامه داد : یک سری اختلاف نظرهایی بین شورای شهر و شهردار وجود دارد که طبیعی است ۱۰ هزار نفر جمعیت شهر است که تعداد مخالفین شورا و شهردار که در فضای مجازی تخریب می کنند به تعداد انگشتان دست هم نمی رسد.

داریوش محسنیان گفت : ۸۰ تا ۹۰ درصد مردم سی سخت از عملکرد شورای شهر و شهردار بخاطر عملکرد موفقیت آمیز راضی هستند.

وی گفت : جمعیت متغیر در شهر سی سخت در ایام تابستان تا ۱۰۰ الی ۱۵۰ هزار نفر است و مسئولان استانی نباید ما را با دیگر شهرهای کوچک سی سخت مقایسه کنند .

 

46

کد خبر 796184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =