امتیاز ویژه بازی در فیلم «تنگه ابوقریب» برای علی سلیمانی

ایرنا نوشت: علی سلیمانی بازیگر «به وقت خماری» که این روزها با فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» بر پرده سینماها حضور دارد، بازی در این اثر سینمایی را امتیاز ویژه کارنامه هنری خود قلمداد کرد.

علی سلیمانی که در حال حاضر به‌طور هم‌زمان دو فیلم با دو ژانر متفاوت را روی پرده دارد، درباره اکران هم‌زمان فیلم‌های «تنگه ابوقریب» و «به وقت خماری» عنوان کرد: «علاقه‌مندی من سینمای جنگ است و اولین فعالیت سینمایی خود را هم با رسول ملاقلی‌پور و در ژانر دفاع مقدس آغاز کردم. تعلق و تمایل سلیقه‌ام هم نسبت به سینمایی است که در آن رگه‌هایی از جنگ و دفاع مقدس را داشته باشد.»

گاهی اوقات وسوسه می‌شوم نقش‌های متفاوتی را بازی کنم

بازیگر سریال «وضعیت سفید» با اعلام اینکه شغل و تحصیلات تخصصی‌اش در حوزه بازیگری است، بیان کرد: «گاهی اوقات وسوسه می‌شوم نقش‌های متفاوتی را بازی کنم. مثل نقش پسر معتادی که در فیلم «به وقت خماری» ایفا کرده‌ام. ژانرهای مختلف برایم لذت‌بخش هستند. ایفای نقش‌های متفاوت، به معنای تعلقات فکری و علاقه‌مندی‌ام به بازیگری است. بیشتر محل ارائه مهم است یعنی اینکه شما چطور می‌توانید خود را نشان دهید، توانایی‌هایتان را به چالش بکشید و با آزمودن و اصلاح خود، در این مسیر پیشرفت کنید.»

دیدن هم‌زمان دو نقش متفاوت را به فال نیک می‌گیرم

کارگردان فیلم «اشنوگل» درباره اکران هم‌زمان دو فیلم «تنگه ابوقریب» و «به وقت خماری» توضیح داد: «واقعیت این است که اگر مخاطبان سینما دو فیلم را در یک روز و یا در عرض یک هفته مشاهده کنند، تفاوت کاراکترها برایشان کاملاً مشخص و ملموس می‌شود. مثلاً نقش شخصی که آذری‌زبان است، نوحه می‌خواند و معلم ورزش است را در «تنگه ابوقریب» ایفا کرده‌ام در حالی که در «به وقت خماری» نقش یک انسان معتادی را بازی کرده‌ام که خانواده‌ای از هم گسیخته و سرشار از مشکلات دارد. من دیدن این دو نقش توسط مخاطبان سینما را به فال نیک می‌گیرم و باور دارم که اکران هم‌زمان این دو فیلم حُسن ماجرا است.»

حضور در «تنگه ابوقریب» اتفاق بسیار نیکویی است

بازیگر سریال «روشن‌تر از خاموشی» درباره حضورش در فیلم «تنگه ابوقریب» و تأثیرات آن در مسیر بازیگری‌اش، خاطرنشان کرد:‌ «با توجه به این‌که تعداد بینندگان این فیلم روز به روز افزایش می‌یابد، حتی متخصصین و منتقدین هم نگرش خاصی به این اثر دارند. حضور در بهترین فیلم سی و ششمین جشنواره فجر اتفاق بسیار نیکویی است که امتیاز ویژه‌ای برایم محسوب می‌شود. چون این اثر توانسته به یک فیلم خاص تبدیل شود.»

5757

کد خبر 798980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =