رفع مشکلات مودیان مالیاتی استان/ بخشودگی جرائم مالیاتی قابل بخشش فعالان اقتصادی

مدیر کل امور مالیاتی لرستان گفت: صد درصد جرایم قابل بخشش مودیان مالیاتی به شرط پرداخت اصل مالیات و جرایم غیرقابل بخشش، در طول هفته دولت در استان بخشیده می شود.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، محمدرضا محمدی ضمن گرامیداشت هفته دولت، با بیان اینکه مودیان مالیاتی هم استانی اعم از حقیقی و حقوقی می توانند در طی این هفته با مراجعه به ادارات امور مالیاتی و پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده اعم از مالیات عملکرد و مالیات و عوارض ارزش افزوده، از این طرح بهره مند شده و نسبت به تسویه حساب اقدام کنند.

وی در ادامه بیان داشت: مودیانی که قبل از مصوبه مذکور نسبت به پرداخت بدهی مالیاتی خود اقدام نموده اند نیز در خصوص مانده جرایم متعلقه مشمول این طرح می باشند.

 

طرح بخشودگی فرصتی استثنایی برای مودیان است

وی با بیان این که اجرای این طرح یک فرصت استثنایی برای مودیان هم استانی است ، اضافه کرد: طرح بخشودگی جرایم مالیاتی با هدف حمایت از همه بخش های اقتصادی از جمله تولیدکنندگان، صنعتگران، مشاغل، کسبه و مستغلات و بر اساس سیاست‌های سازمان امور مالیاتی کشور و در راستای تحقق عدالت و همچنین وصول درآمدهای مالیاتی معوق اجرا می‌شود.


مدیرکل امور مالیاتی استان لرستان گفت: لازم است بدانیم که جرایم ناشی از عدم تسلیم اظهارنامه اشخاص حقوقی، کتمان درآمد، عدم تسلیم اظهارنامه، عدم ارائه ترازنامه و حساب سود و زیان به مدت سه سال از جمله جرایم غیرقابل بخشش است.


محمدی در پایان اظهار داشت: در طول هفته دولت، همکاران ما در ادارات مالیاتی استان این آمادگی را دارند تا پس از تکمیل درخواست بخشودگی جرائم توسط مودیان، نسبت به بخشودگی 100درصدی جرائم قابل بخشش آنان اقدام نمایند.

 

 

46

کد خبر 799450

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =