ایلنا نوشت: دقایقی قبل با حضور بیت آیت الله هاشمی و مقامات لشگری و کشوری خانه موزه رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت افتتاح شد.

مراسم افتتاح خانه موزه آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی با حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشکری در حسینیه شماره دو جماران آغاز شد.

در این مراسم رویکرد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به توسعه در همایشی با عنوان "عبور از بحران و توسعه ایران" مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این همایش سید حسن خمینی، محمدجواد ظریف، اکبر ترکان، مجید قاسمی، حسین علایی، فریدون وردیینژاد و محسن هاشمی رفسنجانی سخنرانی می‌کنند.

محمد هاشمی، علی هاشمی، حسین اعلایی،‌مجید قاسمی، فریدون وردی‌نژاد سیدمحمدعلی افشانی، سیدحسین هاشمی، مهدی چمران، رضا تقی‌پور، شهربانو امانی، مرتضی الویری، مصطفی کواکبیان، تیمورعلی عسکری، ابراهیم حکیمی‌پور، ولی‌الله شجاع‌پوریان، محمد عبدخدایی، عباس جدیدی، حسین نقاشی، محمد اشرفی اصفهانی ،احمد مسجدجامعی، محمدجواد ظریف،قاسم میرزایی نیکو، علی یونسی،‌ سید رضا صالحی امیری،‌غلامعلی رجایی، حسین مرعشی  و جمعی از فعالان سیاسی در این مراسم تاکنون حضور یافته‌اند.

فریدون وردی‌نژاد، مشاور رسانه‌اي رئيس دفتر رئيس‌جمهوري عصر امروز در همایش عبور از بحران و توسعه ایران و افتتاح خانه موزه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیشرو در حرکت‌های نوین و تلاش، یافتن راهکارهای تازه و کوشش برای سرافزاری جمهوری اسلامی بود. 

وی ادامه داد: در یکی از مهمترین مقاطع کشور و عمر جمهوری اسلامی پس از مشکلات فراوان پس از جنگ، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ریاست‌جمهوری کشور را برعهده داشت و توانست در طول حرکت خود با مشکلات فراوان پس از جنگ و دوران بازسازی، توازن بین‌المللی را ایجاد کرده و کشور را از گردنه‌های مختلف عبور دهد. 

مدیر عامل اسبق خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران  با بیان اینکه اقتصاد ایران در دوران سازندگی از رکورد خارج شد، ساخت و ساز آغاز شد، آزادسازی اقتصاد و تجارت با همسایگان به وجود آمد و خصوصی‌سازی شکل گرفت، اظهار داشت: با بهره‌گیری از رهنمودهای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و با دعا برای آمرزش روح بلند ایشان امیدواریم راه‌هایی را به شکل عملی و اجرایی برای آینده خود پیدا کنیم.

29215

کد خبر 799585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =