ایران نوشت: به دنبال انتشار خبری مبنی بر کاشت یک هکتار ماری جوآنا با استفاده از 400 میلیون تومان از تسهیلات کمیته امداد امام خمینی(ره)، مسئولان این نهاد حمایتی خبر را تکذیب کردند.

این خبر دیروز به نقل از «فضل‌الله آذرفر»، رئیس‌جهاد کشاورزی شهرستان دنا در سایت‌ها و کانال‌های خبری منتشر شد و جنجال زیادی در فضای مجازی به پا کرد تا جایی که تعداد زیادی از کاربران فضای مجازی با انتشار این خبر، نسبت به عملکرد این دستگاه حمایتی انتقاد کردند.

البته، وی در این خبر تأکید کرده که کاشت ماری جوآنا در 7 هکتار در این شهرستان صحت ندارد و این کاشت در کمتر از یک هکتار صورت گرفته است. با این همه، «عنایت رحیمی نیا»، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی استان کهگیلویه و بویر احمد، می‌گوید: «سقف تسهیلات کمیته امداد برای مشاغل خرد، 50 میلیون تومان است و این فرد جزو مددجویان کمیته امداد نبوده و تا به حال هیچ تسهیلاتی از ما دریافت نکرده است.»

رئیس‌جهاد کشاورزی دنا هم حرف‌هایی که از قول او در رسانه‌ها منتشر شده را بشدت تکذیب می‌کند و می‌گوید: خبر کشت ماری جوآنا در گلخانه‌های این شهرستان صحت ندارد. همچنین، این تسهیلات ارتباطی به کمیته امداد نداشته و این خبر شیطنت یکی از رسانه‌ها بوده است. او ادامه می‌دهد: ما در شهرستان تنها 2 گلخانه داریم که یکی از آنها غیر فعال است و این اتفاق در گلخانه‌های شهرستان صورت نگرفته است. حتی هزینه 400 میلیون برای این زمین هم صحت ندارد و این فرد هیچ تسهیلات و مجوزی از جهاد کشاورزی و کمیته امداد دریافت نکرده است.

«عنایت رحیمی نیا» هم حرف‌های رئیس‌جهاد کشاورزی دنا را تأیید می‌کند و می‌گوید: هیچ کدام از مددجوهای ما در 3 سال گذشته متقاضی احداث گلخانه نبوده‌اند و از سال 95 هیچ طرح گلخانه‌ای توسط کمیته امداد در استان اجرا نشده است.

او در پاسخ به این سؤال که آیا احتمال دارد این تسهیلات برای اشتغال زایی چند نفر و به صورت تجمعی از سوی کمیته امداد پرداخت شده باشد، می‌گوید: در سال‌های گذشته چندین طرح تجمعی برگزار کردیم که اغلب آنها به علت اختلاف مددجویان باهم با شکست مواجه شد، به همین علت دیگر هیچ طرح تجمعی برگزار نکردیم. البته این فرد اصلاً جزو مددجویان کمیته امداد نبوده که بخواهد از ما تسهیلات دریافت کند.

وی ادامه می‌دهد: فردی که اقدام به کاشت ماری جوآنا کرده ساکن روستای دنا است و احتمال دارد حتی این وام را از جهاد دانشگاهی گرفته باشد. چراکه، مجوز و تسهیلات طرح‌های گلخانه‌ای را خود جهاد کشاورزی به افراد اعطاء می‌کند و کمیته امداد در زمینه مشاغل کلان و وام‌های بالاتر از 50 میلیون تومان هیچ فعالیتی نمی‌کند. رحیمی نیا در پاسخ به این سؤال که کمیته امداد چقدر روی وام‌های دریافتی مددجویان نظارت می‌کند، می‌گوید: پس از دریافت وام حداقل 4 سال نظارت و پشتیبانی بر هر مددجو انجام می‌شود و سالانه 4 بار از محل‌های اشتغالزایی بازدید سرزده صورت می‌گیرد.

17231

کد خبر 799667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =