ایران نوشت: نخستین جلسه محاکمه یکی از اعضای باند یاکوزا که درجریان درگیری در کشور ژاپن پسر 28ساله‌ای را به قتل رسانده بود صبح دیروز برگزار شد.

براساس اوراق این پرونده، 28 آذر سال 94 در شهر ناگویای ژاپن جنایت خونینی رخ داد که قربانی آن پسرجوانی بود که در درگیری با چند جوان ایرانی به قتل رسید.

برادر مقتول که در ژاپن حضور داشت خیلی زود ماجرا را به خانواده‌اش در ایران اطلاع داد و آنها به طرح شکایت پرداختند.کارآگاهان جنایی در تحقیقات دریافتند مقتول شش سال پیش برای کار به کشور ژاپن رفته و در آنجا با دختری ژاپنی ازدواج کرده و اقامت آن کشور را گرفته بود.
میثم 28ساله که دارای پسری سه ساله بود در درگیری با شش شرورمعروف به یاکوزا با ضربات چاقو به قتل رسیده بود. خیلی زود پلیس ژاپن با بازسازی صحنه جرمی که اتفاق افتاده بود و پیگیری‌‌های گسترده چهارعامل این جنایت را در ژاپن دستگیرکردند. دو نفر دیگر از آنها فراری بودند که تحقیقات پلیس ژاپن نشان می‌داد یکی از متهمان به کشور ایتالیا و دیگری به ایران فرار کرده است.
هماهنگی‌های لازم با پلیس بین‌الملل انجام و متهمی که در کشور ایتالیا مخفی شده بود دستگیر و تحویل پلیس ژاپن شد. متهم اصلی نیز جوانی به نام رسول بود که در نهایت در مخفیگاهی در شمال ایران (رامسر)دستگیر شد.
رسول مدعی شد که درگیری به‌خاطر اختلاف حساب میلیاردی آنها با مقتول رخ داده است. در حالی که تصاویر دوربین مداربسته ارتکاب قتل به دست رسول را ثابت می‌کرد،اما متهم همچنان منکر جنایت بود تا اینکه قاضی بخشوده، بازپرس شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران برای رسول به اتهام قتل عمد کیفرخواست صادر کرده و پرونده صبح دیروز درشعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محسن زالی و با حضور دو مستشار مورد رسیدگی قرار گرفت.ضمن اینکه متهمان دیگر این پرونده مدتی قبل در دادگاه ژاپن محاکمه و به 3تا 7سال زندان محکوم شده‌اند.
درابتدای جلسه نماینده دادستان متن کیفرخواست را بیان کرد سپس اولیای دم در جایگاه قرار گرفتند و خواستار قصاص متهم شدند.
متهم در آخرین دفاع خود به قضات گفت: اولیای دم مرا قاتل می‌دانند چون به دیگر متهم‌ها دسترسی ندارند و آنها در ژاپن و در زندان توکیو بازداشت هستند. برای همین مرا عامل جنایت معرفی کرده‌اند حتی از دیگر دوستانشان خواستند که علیه من شهادت دهند اما من قاتل نیستم. پس از پایان اظهارات متهم، قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.

 

17231

 

کد خبر 800527

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =