۰ نفر
۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۷

ایسنا نوشت: اتحادیه اروپا، منتخبان رقابت‌های جدید گردشگری را اعلام کرد و در این لیست شهرهای اروپایی در گردشگری هوشمند موفق بودند.

 به نقل از نیوز، شهرهای بروکسل (بلژیک)، هلسینکی (فنلاند)، لیوبلیانا (اسلوونی)، لیون (فرانسه)، مالاگا (اسپانیا)، نانت (فرانسه) ، پالما (اسپانیا)، پزنان (لهستان)، تالین (استونی) و والنسیا (اسپانی) به عنوان منتخبان رقابت در گردشگری هوشمند ۲۰۱۹ اعلام شدند.

این ابتکار جدید اتحادیه اروپا با هدف ترویج گردشگری هوشمند در اتحادیه، توسعه گردشگری ابتکاری، پایدار و جامع و همچنین گسترش و تبادل بهترین شیوه‌ها ارائه شده است.

هوشمندترین شهرهای جهان را بشناسید

عوامل موثر در گردشگری هوشمند در چهار دسته: پایداری، دسترسی، دیجیتالی شدن و همچنین میراث فرهنگی و خلاقیت در شهرهای اروپایی به عنوان مقصد گردشگری بررسی می‌شود.

در مرحله اول رقابت، گروهی ازکارشناسان، برنامه‌های کاربردی را از ۳۸ شهر و ۱۹ کشور عضو اتحادیه اروپا ارزیابی کردند.تمام منتخبان نهایی در چهار دسته مذکور ارزیابی شدند.

در مرحله دوم، هیات داوری اروپا، ۱۰ شهر منتخب را بررسی و دو برنده را انتخاب خواهد کرد که عنوان پایتخت هوشمند گردشگری ۲۰۱۹ را کسب خواهند کرد.

چهار شهر دیگر نیز جوایز گردشگری هوشمند اروپا برای دستاوردهای برجسته خود در چهار دسته رقابت (پایداری، دسترسی، دیجیتالی شدن و میراث فرهنگی و خلاقیت) را دریافت خواهند کرد.

تمام شهرهای منتخب در مراسم جشنواره بین‌المللی گردشگری در بروکسل در هفتم نوامبر ۲۰۱۸ شرکت خواهند کرد.

2323

کد خبر 802461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =