سفر به راین و بم با قطار گردشگری داخل استان کرمان

ایسنا نوشت: مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از راه اندازی نخستین قطار گردشگری داخل استانی با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، راه آهن و دفتر خدمات مسافرتی جنوب شرق کرمان خبر داد.

غلامرضا فرخی با بیان اینکه نخستین قطار گردشگری داخل استانی به مقصد شهرهای گردشگری راین و بم راه اندازی شده است، افزود: این قطار گردشگری برای نخستین بار در استان کرمان راه اندازی شده و اولین تور گردشگری آن هفته گذشته به مقصد شهر راین برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه برای قطار گردشگری داخل استانی کرمان تورهای یک و دو روزه تعریف شده است، اظهار کرد: مسافران این قطار با جاذبه های طبیعی و تاریخی واقع در مسیر ریلی شهرهای بم و راین آشنا می شوند.

ولین قطار استانی کرمان

فرخی با بیان اینکه استان کرمان دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است و تنها تعدادی از آنها در مسیرهای ریلی واقع شده اند، تصریح کرد: در تلاشیم برای دیگر مناطق تاریخی و گردشگری دارای مسیر ریلی نیز این طرح اجرا شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هدف از راه اندازی قطار گردشگری داخل استانی در کرمان شناساندن جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری این خطه از کشورمان ابتدا به مردم این استان و سپس به گردشگران داخل و خارج از کشور است که امیدواریم با استقبال علاقمندان مواجه شود.

 

 

46

کد خبر 802537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =