باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: وندی شرمن گفت دونالد ترامپ به طور حتم بدون اینکه متن توافقنامه هسته‌ای ایران را خوانده باشد، آمریکا را از آن خارج کرده است.

به نقل از شبکه سی‌ان‌ان، وندی شرمن، معاون سابق وزیر امور خارجه و یکی از اعضای ارشد تیم مذاکره کننده آمریکا برای توافق هسته‌ای ایران گفت "نمی توانم تصور کنم رئیس جمهور (ترامپ) متن توافق هسته ای ایران را خوانده باشد".

شرمن این اظهارات را در مصاحبه‌ای که پس از انتشار کتاب جدید وی انجام شد، بیان کرد. شرمن در این کتاب که با عنوان "برای افراد شجاع" منتشر شده است، به ارائه تجربیات خود از مذاکرات سیاسی از جمله مذاکرات هسته ای با ایران و همچنین کره شمالی می پردازد.

شرمن در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: آنچه مرا بیش از هر چیز دیگر نگران می کند این است که ما رئیس جمهوری داریم که هیچ درکی از جهان ندارد، در مورد انجام امور مربوط به امنیت ملی و سیاست خارجی هیچ آگاهی ندارد و افرادی که در اطراف وی هستند به انداره کافی توانمند نیستند. افرادی که اطراف ترامپ هستند تلاش می کنند وی را از انجام کارهای ناپسند بازدارند اما شاید توان این کار را نداشته باشند. به عنوان مثال سنا از ایستادن در برابر ترامپ خودداری می کند زیرا بیش از حد از عواقب این کار و تاثیر آن بر فضای سیاسی نگران است.

2323

کد خبر 802585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =