ایلنا نوشت: مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: سپرده گذارانی که از امتیازشان استفاده نکردند، مشمول تغییرات شرایط وام می‌شوند با بیان اینکه پیشنهادات برای تغییر شرایط تسهیلات مسکن در حال بررسی است و سپرده گذارانی که از امتیاز خود استفاده نکرده‌اند مشمول تغییر شرایط وام می‌شوند،‌گفت: بانک مسکن پیشنهاد افزایش سقف رقم تسهیلات را نداده چراکه پرداخت بیش از این رقم در توان بانک نیست.

محمد حسن مرادی با اشاره به تصمیمات جدید تسهیلات خرید مسکن از محل افتتاح حساب در صندوق پس انداز یکم،‌ اظهار داشت: یکی از پیشنهادات بانک مسکن کاهش محدودیت‌ها از جمله عمر ساختمان است. این پیشنهاد را داده‌ایم که عمر ساختمان هایی که مشمول تسهیلات 80 میلیون تومانی می‌شوند از 15 سال به 20 سال برسد. البته سقف محدودیت سن ساختمان در بخش اوراق همچنان 20 سال خواهد بود.
مسکن

وی درباره احتمال افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن ادامه داد: بانک مسکن توانایی افزایش سقف تسهیلات را ندارد و پیشنهادی مبنی بر افزایش میزان وام را ارایه نکرده مگر اینکه این پیشنهاد از سوی وزارت راه وشهرسازی به بانک مرکزی ارایه شده باشد.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن درباره افرادی که مشمول تغییر شرایط وام مسکن می‌شوند،‌ گفت: کسانی که در صندوق پس انداز یکم نسبت به افتتاح حساب کرده و از موعد سپرده گذاری آن‌ها یک سال هم گذشته باشد،‌ اما هنوز از امتیاز وام استفاده نکرده‌اند، این تغییر شرایط در صورت تصویب شامل حال آنها هم می‌شود.

مرادی با اشاره به روند و پروسه بررسی پیشنهادات درباره تعدیل شرایط پرداخت تسهیلات 80 میلیون تومانی خرید مسکن،‌گفت: پیشنهادات در کمیته‌های تخصصی بانک مرکزی مورد بررسی قرار می‌گیرند و اگر در موردی قادر به تصمیم گیری نباشند موضوع به شورای پول و اعتبار ارجاع داده می‌شود و رای نهایی در این شورا داده خواهد شد.

۲۲۳۲۲۴

 

کد خبر 804073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • شمس A1 ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
  8 1
  شما نیاز نیست چیزی رو افزایش بدین, فقط یه زحمتی به خودتون و بعضی از پرسنل بانک مسکن بدید که روند اعطای وام 2 ماهه رو کاهش بدن و کار مردم رو بعد از یک سال سپرده گذاری راه بندازن و انقدر توی این شرایط سخت بازار با اعصاب و روان مردم بازی نکنن, به خدا موقع خرید به فروشنده میگی وام مسکن دارم فراری میشه, میگه برو ترو خدا مارو درگیر 1,2 ماه برو بیا تو بانک مسکن و برخوردای ویژه و خاص کارمند و مسئول وام مسکن نکن, انگار از آدم طلبکارن و دارن به ما لطف میکنن... بی زحمت اول همینارو درست کنید افزایشششش پیش کش...
  • امیر A1 ۰۴:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
   2 0
   ای ول گل گفتی نمیدونم چرا کار 34 روزه رو 12 ماه کش میدن الان تو این بازار بزرگترین مشکل من برای خرید مسکن همین وام مسکنه چون فروشنده ها و وام مثل جن و بسم الله از هم فراریین
 • بی نام A1 ۰۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
  7 0
  میشه شما فقط بشینید و کاری نکنید ما راضی تریم چون به نفع مردم که کار نمیکنید اگه وام زیاد شه قیمت خونه میره بالا فقط باید قسط بدیم و دوباره خونه اولیم کاش کلا وام ندید ولی چون ذینفعید هیچ وقت این کار و نمیکنید