۰ نفر
۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶

سفر می تواند خیلی ساده تر از بازدید از یک مکان، گرفتن عکس و یا خرید سوغاتی باشد. زمانی که سفر درست اجرا شود، می تواند آگاهی فرهنگی، صبر و مسئولیت و تعهد به محیط زیست را ایجاد کند. برای اینکه سفر شما تبدیل به یک سفر اکوتوریسم به عنوان یک بخش ضروری از صنعت گردشگری شود، لازم است ابتدا دانش و آگاهی خود را به عنوان یک مسافر افزایش دهید.

چگونه اکوتوریست شویم؟

انتخاب گزینه های درست
انتخاب مقصد سفر در سفرهای اکوتوریسمی خیلی مهم و ضروری است. قبل از انتخاب مقصد و سفر باید دانش و آگاهی خود را نسبت به جامعه میزبان (فرهنگ، اقتصاد، محیط زیست) افزایش دهید و مطمئن باشید که سفر مسئولانه به این مقصد برای شما میسر می باشد و می توانید با سفر به این مقصد به جامعه میزبان (به لحاظ فرهنگی، اقتصادس و محیط زیست) کمک کنید. در واقع باید مطمئن باشید که می توانید در سفر خود از فرهنگ جامعه میزبان محافظت کنید و کمترین آسیب را به محیط زیست جامعه وارد کنید.

چگونه اکوتوریست شویم؟

 

تبدیل تعطیلات به فرصتی طلایی
مقاصد را بررسی کنید و بهترین مقصد که با علایق و مهارت های شما متناسب است را انتخاب کنید. در تعطیلات کوتاه مدت و آخر هفته خود سفری کوتاه و منحصر به فرد را برنامه ریزی کنید. با سفر کوتاه مدت در آخر هفته، علاوه بر کسب تجربه‌ای به خصوص، می توانید به اقتصاد کوچک جامعه میزبان کمک کنید و از فرهنگ و محیط زیست آن جامعه محافظت کنید.

چگونه اکوتوریست شویم؟

افسانه های اکوتوریسم
اگر فکر می کنید سفرهای اکوتوریسمی مناسب شما نیست چون پول کافی ندارید و یا نیاز به تلاش و مهارت زیادی دارد؛ بهتر است کمی در تفکراتتان تجدید نظر کنید!

چگونه اکوتوریست شویم؟

افسانه: باید کیفیت محل اقامت را قربانی کرد.

واقعیت: بسیاری از اقامتگاه ها، هتل ها و مهمانپذیرها دارای استانداردهای بسیار بالایی به لحاظ کیفیت می باشند. آنها طبیعت و فرهنگ را در دسترس شما قرار می دهند، در عین حال کاملا مراقب آرامش و راحتی شما هستند.

 

افسانه: اکوتوریسم گران است!

واقعیت: تورها و اقامتگاه‌های اکوتوریسم در گستره‌ای مختلف از قیمت٬ها ارائه می شوند که می توانید با توجه به شرایط خود تور و اقامتگاه را انتخاب کنید.

 

چگونه اکوتوریست شویم؟

افسانه: اکوتوریسم خیلی پیچیده است!

واقعیت: اینترنت، برنامه ریزی و رزرو، سفر را آسان می کند. هنگامی که به مقصد خود می رسید، با گام های ساده ای می‌توانید سفر متعهدانه و مسئولانه داشته باشید و با صرفه جویی در مصرف انرژی هنگام سفر، رد پای خود در اثرات منفی سفر را کاهش دهید.

 

افسانه: اکوتوریسم به معنی سفر به جنگل های استوایی است.

واقعیت: تصاویر منتشر شده از سفرهای اکوتوریستی اصولا از طبیعت های عجیب و غریب مناطق گرمسیری جنگل های استوایی است اما واقعیت این است که سفرهای اکوتوریستی را می توان در طیف وسیعی از مقاصد انجام داد و اقامت این سفرها با توجه مقصد، قاره و نوع سفر متفاوت است.

چگونه اکوتوریست شویم؟

افسانه: اکوتوریسم برای کوهنوردان است.

واقعیت: افراد از همه‌ی علاقه مندان، سنین، درآمد و زمینه‌های مختلف می‌توانند این سفرها را تجربه کنند. سفرهای اکوتوریسم در درجه‌های سختی مختلف قابل اجرا هستند و گزینه‌های متنوعی برای خانواده‌ها وجود دارد.

حالا که اطلاعات بیشتری در مورد اکوتوریسم دارید، آیا مایلید اولین قدم را بردارید یا اینکه شما پیش از این هم چنین سفرهایی داشته‌اید و یک اکوتوریست حرفه‌ای هستید؟ برای ما از تجربیاتتان بگویید چراکه ما مشتاق خواندنشان هستیم.

منبع : لست سكند

2121

کد خبر 805641

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =