مهر نوشت: رئیس جمهور کشورمان پس از انجام سفر ۴ روزه به نیویورک و شرکت در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، دقایقی پیش وارد تهران شد.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان پس از انجام سفر ۴ روزه به نیویورک و شرکت در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، دقایقی پیش با استقبال ولایتی، جهانگیری و برخی از وزرا وارد تهران شد.

روحانی برنامه فشرده کاری خود را در سفر به نیویورک، از ۸ بامداد دوشنبه و با جلسه ای با شماری از مدیران رسانه های آمریکایی آغاز کرد.

سفر رئیس جمهور به سازمان ملل

گفتگو با شبکه تلویزیونی «ان بی سی»، دیدار با مدیر اجرایی صندوق بین المللی پول، رئیس جمهور کوبا و سخنرانی در اجلاس صلح برای بزرگداشت نلسون ماندلا از جمله برنامه های صبح دوشنبه رئیس جمهور بود. این برنامه ها در عصر همان روز با دیدار رئیس کمیته بین المللی المپیک، رئیس جمهور بولیوی، رئیس اجرایی دولت افغانستان، رئیس جمهور ترکیه و در نهایت با شرکت در نشست جمعی از نخبگان سیاست خارجی آمریکا ادامه یافت.

روز سه شنبه نیز برنامه فشرده کاری رئیس جمهور، با گفتگویی با شبکه های تلویزیونی «سی ان ان» و «پی بی اس» آمریکا آغاز شد و پس از آن نیز با حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، تازه ترین مواضع و دیدگاه های ایران را در ارتباط با مسایل منطقه ای و بین المللی تشریح کرد.

دیدار با نخست وزیران انگلستان، ارمنستان، بلژیک و نروژ و رئیس جمهور فرانسه و شرکت در نشست مشترکی با شماری از رهبران مسلمان آمریکا پایان بخش برنامه های روز سه شنبه روحانی بود.

رئیس جمهور روز چهارشنبه نیز با نخست وزیران مالزی، ژاپن و ایتالیا و رئیس جمهور سوئیس دیدار و گفتگو کرد.

روحانی عصر چهارشنبه پس از دیدار با دبیر کل سازمان ملل متحد و رئیس جمهوری ونزوئلا و شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی، نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد.

 

23231

 

کد خبر 807824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =