مدیرکل بهزیستی استان تهران، گفت: طی ۲۰ سال آینده ۳۰ درصد جمعیت کشورمان را سالمندان تشکیل می دهند.

به گزارش خبرآنلاین، داریوش بیات نژاد در مراسم تجلیل از پیشکسوتان و مدافعان حقوق سالمندان که صبح شنبه برگزار شد، با اشاره به اینکه باید از تجربیات سالمندان در حوزه های مختلف استفاده کنیم، افزود: سالمندی بخشی از زندگی و واقعیت زیستی است و نمی توان آن را بیماری تلقی کرد.

وی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک یک پنجم جمعیت دنیا را سالمندان تشکیل می دهند، گفت: بر اساس آمارهای موجود طی ۱۵ تا ۲۰ سال آینده بیش از ۳۰ درصد جمعیت ما را نیز سالمندان تشکیل خواهند داد که یکی از دلایل آن افزایش امید به زندگی و سطح رفاه در دنیا است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران تاکید کرد: در حوزه سالمندی هم در سازمان بهزیستی و هم دولت اقدامات خوبی انجام شده است که راه اندازی دبیرخانه شورای ملی سالمندان یکی از آنهاست.

بیات نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۰ مرکز شبانه روزی در استان تهران برای سالمندان راه اندازی شده است، افزود: ۴ هزار و ۸۱۰ سالمند از خدمات این مراکز بهره مند می شوند.

وی از ارائه خدمات به سالمندان مناطق کم برخوردار خبر داد و گفت: طی سال های اخیر خدمات مناسبی به سالمندان در مناطق کم برخوردار ارائه شده که قصد داریم در شهر تهران و استان نیز این خدمات را ارائه دهیم.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با تاکید بر اینکه توجه به ابعاد روحی، روانی، جسمی و حرکتی سالمندان ضروری است، افزود: باید با توجه به این زمینه ها پیامدهای منفی سالمندی را به حداقل برسانیم.

 

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 808255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =