مدیرعامل شرکت پیمانکار پروژه ۱۰۰ واحدی معلولان نظرآباد بازداشت شد

اقتصاد بر خط نوشت: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نظرآباد محمد قیومی از بازداشت مدیرعامل شرکت پیمانکار ساخت مسکن خود مالکی معلولان نظرآباد خبر داد.وی افزود: بعد از دریافت این گزارش دادستانی وارد عمل شد و نشستی با معلولان برگزار کردیم.

محمد قیومی با اشاره مشکلات موجود در پروژه 100 واحدی معلولان شهرستان نظرآباد و ناتمام بودن این پروژه توسط شرکت پیمانکار اظهار داشت: از طرف بسیج ادارات شهرستان نظرآباد و معاونت اطلاعات سپاه گزارشی در مورد مشکلات این پروژه به دادستانی شهرستان نظرآباد واصل شد و اعلام شد که پیمانکار پول ساخت پروژه را گرفته و قصد ساخت و ساز و تکمیل این واحدها را ندارد.

وی افزود: بعد از دریافت این گزارش دادستانی وارد عمل شد و نشستی با معلولان برگزار کردیم و دیدیم که اسم این پروژه را به دلیل مشکلات موجود و عدم وجود امکانات نمی‌شود ساختمان گذاشت.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نظرآباد بیان کرد: معلولان ساکن در این پروژه در مخروبه‌ای زندگی می‌کردند و خودشان اقدام به برق‌کشی کرده و در زمان گرما و سرما با مشکلات تامین سرمایش و گرمایش روبه‌رو بودند.

قیومی با بیان اینکه پیمانکار این پروژه علی‌رغم تعهدات این معلولان را به امان خدا رها کرده بود عنوان کرد: این معلولان توانایی مالی برای تامین مخارج خود را نداشتند و در این راستا جلسه‌ای با پیمانکار این پروژه در زمینه لزوم تکمیل و آماده‌سازی این واحدها برگزار شد و پیمانکار قول داد مشکلات این پروژه را برطرف کند.

دادستان نظرآباد با بیان اینکه متاسفانه علی‌رغم گذشت زمان مقرر مشکل این معلولان ساکن در منازل برطرف نشد و پیمانکار نیز در دسترس نبود گفت: بعد از شکایت این پرونده در دستور کار رسیدگی توسط دستگاه قضایی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این فرد علی‌رغم احضار و پیگیری‌های تلفنی حاضر به انجام تعهدات نشد عنوان کرد: این منازل نیمه کاره و بدون داشتن انشعابات آب، برق و گاز در حال استفاده توسط معلولان بود و بعد از پیگیری‌های دادگستری دستگاه‌های متولی هم قول دادند که با پرداخت مبلغ کمی از هزینه‌ها انشعابات به این منازل داده شود و پیمانکار هم قول داد که مشکلات را برطرف کرده اما به تعهدات خود در مورد برق، آب و گاز عمل نکرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نظرآباد با بیان اینکه مالکان پروژه 100 واحدی خود مالکی شهرستان نظرآباد خواستار رسیدگی به این موضوع از طرف دستگاه قضایی شدند گفت: مدیرعامل شرکت پیمانکار پروژه 100 واحدی معلولان نظرآباد با حکم قضایی در تهران دستگیر و با قرار قانونی لازم در زندان به سر می‌برد.

وی با بیان اینکه این فرد تحت عنوان کلاهبرداری تحت پیگرد قرار گرفته است تصریح کرد: 4 میلیون مبلغ بلاعوض برای تکمیل انشعابات با رضایت معلولان از سوی بهزیستی به حساب پیمانکار واریز شده اما پیمانکار به تعهدات خود در زمینه وصل انشعابات عمل نکرده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نظرآباد با بیان اینکه با تلاش دادگستری بسیج و خود این افراد حداقل امکانات زیستی اولیه و نه در خور شان آنها در این مجتمع فراهم شده است تصریح کرد: در این زمینه فعلا یک نفر بازداشت شده است و باید بر اساس قرار داد که منعقد کرده این واحدها را تکمیل و تحویل متقاضیان دهد و اگر غیر از تعهدات عمل کند دستگاه قضایی بر اساس قانون عمل کرده و اجازه تضییع حق معلولان را نمی‌دهد.

46

کد خبر 808894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =