نشست فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی و شهردار تهران صبح امروز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در این نشست، اعضای این فراکسیون از اقدامات شهرداری تهران در فعال سازی پروژه های عمرانی تقدیر کردند. همچنین در این نشست، پیشبرد اهداف لایحه «درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها» که اخیراً در هیئت وزیران تصویب شده و نیز بودجه سال 98 و ضرورت تقویت راهکارهای تامین منابع شهرداری های کشور، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
سید محمدعلی افشانی در این جلسه با ارائه گزارشی از نحوه پیگیری و تصویب لایحه «درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها» در دولت، از رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت که این لایحه را به تصویب رساندند، قدردانی کرد و حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این لایحه با هدف ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری ها و دهیاری ها را خواستار شد.

نشست نمایندگان مجلس با شهردار تهران
به گفته شهردار تهران در صورت تصویب این لایحه در صحن مجلس، سهم شهرداری ها و دهیاری ها از منابع موضوع «قانون مالیات بر ارزش افزوده» که تاکنون 33 درصد بوده به 50 درصد افزایش خواهد یافت و درآمد پایداری برای شهرداری ها و دهیاری ها ایجاد خواهد شد.

افشانی در بخش دیگری از سخنانش گزارشی از فعالیت های 4 ماهه دوره شهرداری خود را ارائه کرد و به نکاتی از قبیل افتتاح تونل آرش-آیت الله هاشمی رفسنجانی و بازگشایی خط 7 مترو اشاره کرد.

او همچنین از افتتاح 4 ایستگاه خط 6 مترو تا پایان سال جاری و نیز اتمام عملیات عمرانی بخش شمالی بزرگراه صیاد شیرازی تا 10 روز آینده خبر داد.

شهردار تهران در ادامه بر پیگیری جدی اجرای طرح کمربند سبز شمال تهران تاکید کرد.

در ادامه نشست نمایندگان فراکسیون مدیریت شهری مجلس از جدیت شهرداری تهران در پیگیری پروژه های مهم، با وجود تنگناهای مالی این نهاد، قدردانی کردند.

 

45231

 

کد خبر 808918

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =