فیلم | انتشار تصاویری که علت ناپدید شدن خاشقچی را نشان می‌دهد

بخش تصویری روزنامه الشرق قطر فیلمی منتشر کرده که مدعی است علت ناپدید شدن یا ترور خاشقجی همین فیلم است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ بخش تصویری روزنامه الشرق قطر فیلمی منتشر کرده که مدعی است به طور گسترده در شبکه های اجتماعی در حال انتشار است و گفته می شود علت ناپدید شدن یا ترور خاشقجی همین فیلم است.


به گزارش روزنامه الشرق قطر، وی در این فیلم که یک مصاحبه تلویزیونی است با اشاره به سیاستهای سرکوبگرانه رژیم سعودی ضد نویسندگان و اصحاب قلم گفت:
من قبل از ماه مبارک رمضان پیش از اینکه به آمریکا سفر کنم - البته ما سعودی ها کشور خود را در ماه مبارک رمضان ترک نمی کنیم - به دستور رژیم سعودی سکوت اختیار کرده بودم و از نوشتن یا اظهار نظر درباره مطالب روز منع شده بودم و از این مسئله هم بسیار تحت فشار بودم و ناراحت بودم و احساس می کردم که به من توهین شده است زیرا من نویسنده مشهور هستم و نمی توانستم مطلبی ننویسم یا اینکه توئیت نکنم.

شرایط برای من بسیار سخت بود تا اینکه بحران قطر اتفاق افتاد و دوستان با من تماس می گرفتند و می گفتند تو خیلی خوش شانس هستی که از نوشتن و اظهار نظر در رسانه ها منع شده ای زیرا بحران قطر نویسندگان ما را به دلقک هایی در سیرک تبدیل کرده بود و اتهاماتی واهی و شایعات و دروغ هایی منتشر می کردند و نویسندگان مطالبی را منتشر می کردند که شایسته یک نویسنده محترم نبود.

البته من می توانستم در مقاله ای خوب از سیاست قطر انتقاد کنم و هیچ مطلب دروغی هم در آن به کار نبردم. من احساس خوشبختی کردم که از نوشتن مطلب منع شده ام. اما زمانی که شخصی با من تماس گرفت و از من خواست که دوباره مطالبی بنویسم و گفت زمان آن فرا رسیده است که شما دوباره مطلب بنویسید به او گفتم نه خیر من دیگر از نوشتن استعفا می دهم و دیگر چیزی نمی نویسم زیرا آنها مرا به جشنی دعوت کرده بودند که در آن رقصیدن بلد نبودم (چیزهایی از من می خواستند بنویسم که در شان من نبود).

آخرین توئیت خاشقچی درباره سیاست های ال سعود

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، خاشقچی نیز در آخرین توئیت خود به سیاست های خصمانه آل سعود انتقاد کرده بود و در صفحه توئیتر خود نوشته بود: «پس از آزادی چند شاهزاده در ۲۰۱۷، خاشقچی:
اگر شاهزاده‌ای برای رهایی از بند می‌تواند یک میلیارد دلار بپردازد، یک زندانی سیاسی برای آزادی خود چه چیزی باید پرداخت کند؟ بهای آزادی همه ما چیست؟»

49310


 

کد خبر 810758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =