۰ نفر
۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۰

ایسنا نوشت: در مطالعه جدیدی که اخیرا توسط پژوهشگران استرالیایی انجام شده است، از دلایل جدید ابتلا به بیماری دیابت گفته شده است.

مطالعه جدید پژوهشگران "موسسه گاروان"(Garvan Institute) استرالیا نشان می‌دهد که بافت چربی به عنوان منبع بیماری دیابت شناخته می‌شود.

در این مطالعه جدید، پژوهشگران دریافتند پروتئین "PKCε " که در بروز بیماری دیابت نقش دارد، در کبد یا پانکراس فعالیتی ندارد.

پژوهشگران معتقدند PKCε در گسترش بیماری دیابت نقش بسیار مهمی دارد. در آزمایشاتی که پژوهشگران بر روی موش‌ها انجام دادند، دریافتند موش‌هایی که بدنشان پروتئین PKC تولید نمی‌کرد، علائم دیابت نیز در آنها دیده نمی‌شد.

"کارستن شمیتز پیفر"(Carsten Schmitz-Peiffer) استاد موسسه تحقیقات پزشکی گاروان گفت: ما متوجه شدیم که اگر پروتئین PKC را به طور کامل از موش‌ها حذف کنیم و آنها را با یک رژیم غذایی با چربی بالا تغذیه کنید، نوسان سطح گلوکز نخواهند داشت.

پژوهشگران دیابت برای ایجاد دیابت نوع ۲ در موش‌ها از یک رژیم غذایی با چربی بالا استفاده کردند.

پس از در پیش گرفتن رژیم غذایی با چربی بالا، پژوهشگران دریافتند میزان گلوگز خون اکثر موش‌ها به طور قابل توجهی افزایش یافته است و به طور خاص، کبد مقاوم به انسولین شده است. پژوهشگران این مطالعه در انتها افزودند: این نتایج به ما یک ایده در مورد چگونگی هدفگیری PKC ها و ایجاد درمان‌های موثربرای بیماری دیابت می‌دهد.

این مطالعه در مجله Cell Metabolism منتشر شد.

 

5656

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 812336

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =