اسطوره باشگاه پرسپولیس درباره توهین مک‌درموت به حمید استیلی گفت: کی‌روش باید دستیارش را تنبیه کند.

علی پروین از توهین میک مک‌درموت به حمید استیلی شاکی است، آن‌قدر شاکی که به خبرورزشی گفت: «دیگر کی‌روش را دوست ندارم»...

علی‌آقا، شما اگر جای کی‌روش بودید و دستیار‌تان به حمید استیلی اهانت می‌کرد چه کار می‌کردید؟ سکوت می‌کردید؟
معلوم است که نه، قطعاً با او برخورد می‌کردم. من تعجب می‌کنم چرا کی‌روش دستیارش را وادار به عذرخواهی نکرده... دارم یواش یواش شک می‌کنم.

به چی؟
به این که حرف‌های مک‌درموت دیکته شده باشد و به او گفته باشند این حرف‌ها را بزند، خدا کند این‌شکلی نباشد. از این توهین به استیلی خیلی ناراحت شدم. وقتی کی‌روش از استیلی انتقاد کرد، ناراحت شدم، ولی نه به اندازه اهانت دستیارش... یعنی چی که دستیار کی‌روش حق داشته باشد به پیشکسوت فوتبال ما فحش بدهد؟ کی‌روش هم این حق را ندارد، ولی به هر حال او سرمربی تیم ملی است و شاید چه می‌دانم یک لحظه عصبانی شود و چیزی بگوید، ولی دستیارش چرا اهانت می‌کند؟ یعنی دستیارش هم نفر اول جهان است که ما باید لال شویم و فحش بخوریم؟

شما معمولاً از کی‌روش حمایت می‌کردید...
چرا معمولاً؟ من همیشه حمایت می‌کردم، اما الان دوستش ندارم. توقع دارم همین امروز یا دستیارش را اخراج کند یا به او دستور بدهد از استیلی عذرخواهی کند.

پیشکسوتان توقع دارند فدراسیون فوتبال دستیار کی‌روش را وادار به عذرخواهی یا اخراج کند...
البته که این وظیفه فدراسیون است. من واقعاً از مهدی تاج توقع دارم. اگر قرار باشد فدراسیون در این مسئله دخالت نکند، پس ما فدراسیون می‌خواهیم چه‌کار؟ فدراسیون باید ورود کند. بدون تعارف باید گوش میک مک‌درموت را بکشد و به کی‌روش هم تذکر بدهد. من واقعاً درک نمی‌کنم، ما به کی‌روش احترام می‌گذاریم و توقع داریم او هم به فوتبال ما احترام بگذارد.

ولی کی‌روش می‌گوید من برای فوتبال ایران دعوا می‌کنم
یعنی چی؟ برای فوتبال ایران با بزرگان فوتبال ایران دعوا می‌کنی؟ اصلاً بر فرض محال که ساختمان تیم ملی را تو ساختی که نساختی، به چه حقی اهانت می‌کنی؟ کمپ تیم ملی و ساختمان پک و هر چیز دیگری که اسمش است، هر قدر مهم باشد، ارزش ندارد پیشکسوت فوتبال ما فحش بخورد. تازه بماند که این ساختمان هم داستان ساخته شدنش ارتباطی به کی‌روش ندارد و اگر امکاناتی به وجود آمده، باید برای تمام تیم‌های ملی باشد. حمید استیلی هم همین را گفته بود که فحش شنید!

الان خیلی‌ها از این موضوع ناراحت هستند و حتی از استیلی هم شاکی شده‌اند که چرا جواب مک‌درموت را نداد؟
استیلی ادب و فهم خود را نشان داد... حمید همیشه اخلاق را رعایت می‌کند، بزرگ‌تر و کوچک‌تر سرش می‌شود... شک ندارم تاج او را صدا کرده و گفته به خاطر تیم ملی سکوت کن، حمید هم از حق خودش گذشته، ولی تاج نباید از حق استیلی و پیشکسوتان بگذرد. از قول من بنویس آقای تاج، شما رئیس فدراسیون فوتبال هستی نه مجری خواسته‌های کی‌روش... چرا طوری رفتار می‌کنید که انگار ما قبل از کی‌روش نه تیم ملی داشتیم و نه ملی‌پوش... مگر همین استیلی در جام جهانی گل قرن را برای ما نزد؟ یعنی کی‌روش و دستیارش ارج و قرب دارند و حمید ندارد؟ یعنی شما فکر می‌کنی ما باید احترام و شخصیت استیلی را قربانی کنیم زیر پای درموت...

قطعاً نه....
ولی الان شده دیگر... من اصلاً با دستیار کی‌روش کاری ندارم. آن‌قدر از او شاکی‌ام که دوست ندارم درباره‌اش حرف بزنم، ولی لطفاً از قول من برای کی‌روش بنویس رفتارت را درست کن. اگر ما حرف نمی‌زنیم، دلیل ندارد فکر کنی هر چه تو می‌گویی درست است. به خدا ما قبل از حضور شما هم جام جهانی رفته‌ایم، قهرمان آسیا شده بودیم، تازه مثل الان اردوی میلیاردی و سرمربی گران‌قیمت و کادر فنی پرتعداد نداشتیم. ما سال ۱۹۷۸ در شرایطی رفتیم جام جهانی که از دو قاره یک تیم صعود می‌کرد. کی‌روش چرا منت سر ما می‌گذارد؟ کار می‌کنی، دستت درد نکند، پولش را می‌گیری... موفقی، آفرین دستمزدت هم کم نیست، امکانات هم که داری، فدراسیون هم که دربست در خدمت توست، دیگر چرا اهانت می‌کنی؟

شما نمی‌خواهی رودررو با کی‌روش حرف بزنی؟
قبلاً چرا، دوست داشتم با او صحبت کنم و بگویم رویه‌ات را تغییر بده، چون قرار نیست با همه دعوا کنی، ولی الان دیگر دوستش ندارم. تا وقتی دستیارش از استیلی عذرخواهی نکند و خود کی‌روش درخصوص این بی‌احترامی به پیشکسوتان دلجویی نکند، با او کاری ندارم. خیلی ناراحت شدم. برخورد خوبی با استیلی نشد. پیشکسوتی که بدون ادعا زحمت می‌کشد جای تشکر، نباید اهانت بشنود. منتظرم ببینم کی‌روش و تاج چه برخوردی با مک‌درموت می‌کنند. امیدوارم جلوی اهانت به بزرگان فوتبال ایران از همین نقطه گرفته شود.

43503

کد خبر 813229

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 22
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 13
 • بی نام A1 ۰۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  45 34
  تا باند رسانه ای کیروش به رهبری فردوسی پور و برخی سردبیر روزنامه ها هستند فرمان کیروش همین شکلیه. به قول برانکو کیروش قهرمان بدون جام هست. برای چهار ماه هم دو و نیم میلیارد دلار قرارداد بسته.
 • بی نام NL ۰۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  22 4
  پس فوتبال عشق نیست پوله ، پول میفهمی ؟
 • بی نام AU ۰۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  37 46
  شما هم هر چند وقت یکبار آفتابی می شوی دست پخت شما را هم دیده ایم قطر 1994را فراموش کرده اید شما مفت کار می کردید ؟ در پرسپولیس چطور ؟ فوتبال دانش می خواهد نه زور ،آقای پروین دوران فوتبال دیمی تمام شده است از شما توقع می رود در برابر علم فوتبال مقاومت نکنید و الگویی برای نسل جدید باقی بمانید عیب مربیان وطنی این است نمی خواهند قبول کنند که از دانش روز عقب هستند کی روش هر که باشد و با هر ادبیاتی کار کشته تر از شماست و می داند که چه می گوید ما ایرانی ها عادت کرده ایم به سهل انگاری اما کیروش دوست دارد همه چیز روی برنامه ریزی انجام شود چیزی که در فوتبال ما نیست عیب کیروش فقط داشتن نظم و برنامه ریزی است .‌‌..
 • انصاف IR ۰۴:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  32 40
  جناب اقای پروین ، موفقیت کی روش چیزی فراتر از پول است.
 • میثم A1 ۰۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  32 43
  کسی این حرفو میزنه که خودش سابقه ای تو فحش دادن به بازیکنان و بقیه پیشکسوتان نداشته باشه.
 • بی نام A1 ۰۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  28 40
  همون شما ما رو بردی جام جهانی کافیه. اونقدر که در زمان شماها رفتیم جام جهانی، برزیل نرفته
 • بی نام IR ۰۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  51 19
  کی روش قبل از موفقیت ایران، براش موفقیت خودش مهمه، رزومه خودش، مردم رو نسبت به خودش احساساتی می کنه و روی موج احساسات مردم سوار میشه، نمیگم کارش بد بوده، تیم ملی منسجم و با دیسیپلینی درست کرده ولی ده ها میلیاد پول از ایران گرفته، اونم تو این شرایط اقتصادی چند سال اخیر مملکت، نگاهش به ایرانی ها هم مثل ارباب و نوکره، تیمش هم بلد نیست هجومی بازی کنه، این ایرادها رو نمیشه نادیده گرفت، برانکو پرسپولیس رو ساخت، با یک دهم این پول، به کسی هم توهین نکرد
 • رضا A1 ۰۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  35 23
  دمت گرم حرف حساب جواب نداره
 • جواد A1 ۰۴:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  21 30
  درود برسلطان همیشگی فوتبال ایران
 • بی نام IR ۰۵:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  38 34
  کی روش یعنی دلال موکزامبیکی
 • بی نام DE ۰۶:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  24 24
  پنجمين مربي گرانقيمت دنيا رو داريم اون وقت نبايد توقع قهرماني داشته باشيم.پس أين همه هزينه واسه چي هست
 • بی نام A1 ۰۶:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  35 25
  فقط مونده بود پروین به کارلوس خان گیر بده یه نفر بیارین هم سطح کارلوس خان بعد گیر بدین بهش مگر نه اگه قراره بعدش استیلی و جلالی و قلعه نوعی مربی بشن که ...
 • بی نام IR ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  32 22
  این حرف ها فقط از دهن یک ایرانی در میاد که همه چی رو با پول میسنجه . آقای پروین خیلی ها پول گرفتن ولی موفق نبودن
 • بی نام RO ۰۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  26 23
  حمید استیلی پرسپولیس رو تا سقوط به دسته یک پیش برد تو تیم ملی باعث اخراج مایلی کهن شد حالا دنبال نابودی تیم ملی در استانه جام ملتهاست؟
 • بی نام GB ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  24 26
  دمت گرم علی آقا حرف دل همه رو زدی.کیروش با این رفتارش خیلیا رو از تیم ملی دلسرد کرده.
 • بی نام IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  24 22
  چه ربطی داره خوب پس فرانسه نباید از دشان تجلیل کنه بگه آقا ما قبل از تو هم قهرمان جهان شدیم ما را رو قهرمان جام جهانی روسیه کردی پولش را گرفتی
 • محسن IR ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  25 28
  پرسپولیس توی اصفهان به ذوب اهن پارسال باخت برانکو گفت اینجا سیرک است هیچکسم ناراحت نشد اما تا دستیار کی روش گفت سیرک همشون ناراحت شدن الان
 • بی نام IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  23 9
  پس مربی برزیل هم باید بهش بگن ما قبل تو هم پنج بار قهرمان جهان شدیما تازه کلی هم پول میگیری
 • بی نام IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  25 13
  مگه بقیه مربی های دنیا رایگان کار میکنن؟مربی مراکش سه برابر مربی مراکش پول میگیره تازه با دو امتیاز و بهترین بازیکنها حذف شد
 • بی نام IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  24 17
  چرا طوری رفتار می‌کنید که انگار ما قبل از کی‌روش نه تیم ملی داشتیم و نه ملی‌پوش.عجب جمله ای
 • رضا RO ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  17 23
  آفرین هزار آفرین اینم نظر سلطان...
 • بی نام A1 ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  21 8
  نه خودت رایگان مربیگری کردی پس اینهمه خونه و ویلا رو از کجا اوردی همه رو از پرسپولیس داری