پورسید‌آقایی با اشاره به صف‌های طولانی اخذ معاینه فنی گفت: جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی توسط دوربین‌هایی که جدید نصب شده‌اند، 2 هفته به تأخیر افتاد.

به گزارش خبرآنلاین، محسن پورسید‌ آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در مراسم افتتاحیه سامانه‌های ثبت تردد معابر ورودی و خروجی شهر تهران که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، با اشاره به صف‌های طویل خودروهای شخصی‌ برای گرفتن معاینه فنی اظهار کرد: با هماهنگی‌ که با پلیس راهور انجام شده قرار شد دوربین‌های جدید تا 2 هفته دیگر خودرویی را جریمه نکنند و فقط به صورت ارشادی به مالکان‌ هشدار دهند.

معاون ترافیک شهردار تهران خاطرنشان کرد: بعد از 2 هفته با فروکش‌ شدن صف‌های معاینه فنی، خودروهای فاقد معاینه فنی جریمه خواهند شد.

پورسید‌ آقایی با ابراز امیدواری از اینکه دوست‌ دارم روزی برسد که هیچ دوربینی هیچ جریمه‌ای را ثبت نکند، تصریح کرد: مدت‌ها بود که نیازمند تجهیز مبادی ورودی و خروجی شهر تهران به دوربین‌های ثبت تردد بودیم.

معاون ترافیک شهردار تهران تصریح کرد: وقتی دستور دادم باید تا اول آبان این سامانه‌ها راه‌‌اندازی شود، به اجرای آن امیدوار نبودند.

وی با تأکید بر اینکه از نظر من کار جهادی یعنی اینکه کار را درست و به موقع انجام دهیم، افزود: بیشترین نفع این سامانه، کنترل کامیون‌ها و ماشین‌های سنگین است.

پورسید‌ آقایی با اشاره به اینکه پلاک هر خودروی سنگینی که در رینگ تهران تردد می‌کند، ثبت می‌شود، تصریح کرد: معاینه فنی خودروهایی‌ هم که از شهرستان به تهران می‌آیند، کنترل می‌شود و در صورت نداشتن معاینه فنی جریمه می‌شوند.

معاون ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه مردم داخل تهران بیشتر به معاینه فنی حساس هستند، گفت: آنچه ما را رنج می‌داد، خودروهایی بود که از اطراف تهران می‌آمدند، زیرا روزانه 500 هزار خودرو وارد تهران می‌شوند که ما توسط این سامانه می‌توانیم تردد آن‌ها را ثبت و کنترل کنیم.

 

 

4242

 

کد خبر 814753

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =