دستگاهی که زمین خوردن سالمندان را اطلاع می‌دهد

ایسنا نوشت: شرکت "Vayyar IMAGING" دستگاهی تولید کرده است که می‌تواند به هنگام زمین خوردن افراد سالمند، هشدار دهد.

 

شرکت "Vayyar IMAGING" که در زمینه تولید حسگرهای تصویربرداری سه بعدی فعالیت می‌کند، فناوری خلاقانه‌ای را برای سالمندان تولید کرده است. این دستگاه به سطح دیوار متصل می‌شود و به عنوان یک مانیتور عمل می‌کند. زمانی‌که فردی زمین بخورد، دستگاه شروع به کار می‌کند و به سرعت به چند مخاطب اضطراری پیام هشدار ارسال می‌کند.

اگر فردی که افتاده است، توانایی تکان خوردن نداشته باشد، می‌تواند از طریق دستگاه با آن مخاطب اضطراری مکالمه برقرار کند.

این دستگاه با امواج رادیویی کار می‌کند. رئیس شرکت سازنده دستگاه اظهار کرد: تعداد زیادی فرد سالخورده هستند که در خانه‌های خود به زمین می‌افتند.این در حالی است که در بیشتر موارد نیز دیگران از این موضوع آگاهی نمی‌یابند. این دستگاه که " Walabot HOME" نام گرفته است، با قیمت ۲۵۰ دلار عرضه خواهد شد.

در حال حاضر، جمعیت افراد سالمند رو به افزایش است. به همین دلیل نیز فناوری‌های جدید باید در راستای حل این مشکل طراحی و سازگار شوند تا بتوانند پاسخگوی این چالش باشند.

گزارشات جدید "سازمان ملل متحد" نشان می‌دهد که تا سال ۲۰۵۰ میلادی جمعیت افراد بالای ۶۰ سال دو برابر خواهد شد و در پایان قرن نیز این تعداد ۳ برابر می‌شود. این به این معنا است که در سال ۲۰۵۰ میلادی تعداد افراد سالخورده به ۲.۱ میلیارد نفر می‌رسد. این در حالی است که جمعیت این افراد در سال گذشته۹۶۲ میلیون نفر به ثبت رسیده بود.

از جمله دستگاه‌های فعلی که به هنگام افتادن افراد سالخورده مورد استفاده قرار می‌گیرند، دستبندهایی هستند که به هنگام زمین خوردن سالمند پیام هشدار صادر می‌کنند. مشکل این دستگاه‌ها این است که دستگاه فرض می‌کند فرد مزبور پس از افتادن کاملا هوشیار است و خود می‌تواند با دیگران تماس برقرار کند.

 دستگاهی که زمین خوردن سالمندان را اطلاع می‌دهد

5656

کد خبر 815250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =