۰ نفر
۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
نباید اشتباهات گذشته را تکرار کرد

هاشم بطحایی‌گلپایگانی: نباید اشتباهات گذشته را تکرار کرد. انگلیسی ها، سعودی‌ها، صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها با دیدن چنین اتفاقاتی خوشحال می‌شوند و کف می‌زنند چون امروز عمود خیمه انقلاب و اسلام را که همانا حوزه علمیه است نشانه گرفته‌اند و می‌خواهند ما به دست خود، به آن ضربه بزنیم بنابراین در این فضا نباید موجی ایجاد کرد و بر امواج بدخواهی دشمنان افزود.

آیت الله شبیری زنجانی ارکان لازم و کافی مرجعیت یعنی حدنصاب علمی یا به تعبیری فقاهت، صیانت نفسانی، پاک‌دستی و تدین را دارد و از این نظر نزد مراجع و حوزویان زبانزد است. از ایشان برای شرکت در مراسمی دعوت شد و به جمع مسلمانان رفت. مرجعیت مصونیت حقوقی و قانونی دارد بنابراین کسی حق ندارد نسبت به کار آیت الله شبیری زنجانی تعرضی کند. من به سهم خودم عذرخواهی می کنم و برای ایشان آرزوی سلامتی و تفقد خادمانه دارم.

آیت الله یزدی نیز از انقلابیون و دلسوزان انقلاب است. ایشان اگر تذکری به آیت الله شبیری زنجانی داشت، بهتر بود از باب «النصیحة لائمة المسلمین» و خیرخواهی به طور خصوصی منتقل می کرد، نه آنکه رسانه ای شود. 

البته آیت الله یزدی از قدیم تندمزاجی را داشته و دارد، ایشان زمانی که امام جمعه موقت تهران بود در یکی از خطبه هایش گفت «به من سفارش می کنند مواظب باشم در خطبه ها تند و عصبانی نباشم». فکر می کنم امروز خود آیت الله یزدی احساس پشیمانی از انتشار آن نامه دارد. جا دارد ایشان با عذرخواهی و دلجویی از آیت الله شبیری زنجانی در مقام جبران برآید تا این مسئله دستاویزی برای دشمن نباشد.

نباید اشتباهات گذشته را تکرار کرد. رسانه ای کردن چنین موضوعاتی آتو دست انگلیسی ها، سعودی ها، صهیونیست ها و آمریکایی ها می دهد. چندی پیش نیز آدمی را به قلب حوزه علمیه آورند و به ساحت مرجعیت جسارت کرد و حوزه را سکولار خواند. دشمنان با دیدن چنین اتفاقاتی خوشحال می شوند و کف می زنند چون امروز عمود خیمه انقلاب و اسلام را که همانا حوزه علمیه است نشانه گرفته اند و می خواهند ما به دست خودمان به آن ضربه بزنیم بنابراین در این فضا نباید موجی ایجاد کرد و بر امواج بدخواهی دشمنان افزود.

* عضو مجلس خبرگان رهبری

29214

کد خبر 820661

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 2
  • تائب IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
    0 3
    بنظر من، اگه تصاویر دیدار کذایی آقای شبیری پخش میشد، بدون این نامه ها و اطلاع رسانی ها تنها کسانی که غصه دار میشدن افراد با تعلق خاطر به نظام و مراجع و حوزه ها بودن، در ضمن با نامه آقای یزدی و پیگیری سایر رسانه ها نقشه شوم این مفسدین فی الرض و السماء رو شد.