توکلی: امسال بیشتر بر قاچاق، گمرک و بانک تمرکز می‌کنیم

ایسنا نوشت: رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: در پرونده‌هایی که برای پیگیری پیش‌رویمان است بیشتر سراغ موارد مبتلابه و مسائل روز جامعه و گزارش‌های مردمی می‌رویم.

احمد توکلی در پاسخ به این سوال که چرا به جای اعدام مهره‌های بزرگتر و اصلی‌تر در زمینه‌ی خرید غیر قانونی ارز و سکه، سلطان سکه را اعدام کرده‌اند، گفت: مقام معظم رهبری یک فتوای حقوقی بسیار مهم دارند با این مضمون که جرم عاملان و فروشندگان سنگین‌تر است و علت بازجویی و ممنوع الخروجی ولی الله سیف، مدیر عامل سابق بانک مرکزی نیز همین است.

وی همچنین عنوان کرد: چنان که رهبری می‌فرمایند؛ شفافیت یعنی مردم از همه‌ی عملکردهای مسئولین آگاه باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در پرونده هایی که برای پیگیری پیش رویمان است بیشتر سراغ موارد مبتلابه و مسائل روز جامعه و گزارش های مردمی می‌رویم اما مسائل قدیمی تر که به لحاظ حجم فساد برجسته به شمارمی‌روند نیز برایمان مهم است؛ مسائلی از قبیل دارو، فسادهای ارزی، کنکور سراسری و بحث تاثیر معدل.

وی در ادامه بیان کرد: امسال نیز بیشتر بر پرونده‌های بزرگ مربوط به قاچاق، گمرک و بانک تمرکز می‌کنیم.

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت در پاسخ به این سوال که چرا اکثر اعضای این سازمان منصوب و یا نزدیک به جریان سیاسی خاصی هستند؟ گفت: چهره‌های متعدد و مطرحی از اصلاح طلبان هم با ما همکاری می‌کنند و ما نیز از آنها خواستیم که به اعضای اصلی این سازمان بپیوندند اما آنها خودشان سر باز زدند.

وی خاطرنشان کرد: البته با تمام تفاوت دیدگاه‌ها، کوشیده‌ایم تا نگذاریم نگرش‌های سیاسی و حزبی در کار ما اختلالی ایجاد کند و در این راستا علیرغم اختلاف دیدگاه با دولت موجود، همکاری‌های بسیار نزدیک و خوبی با آنها و برخی وزارتخانه ها داشته‌ایم.

توکلی در خصوص راه های ارتباطی مردم با دیده‌بان شفافیت و عدالت اظهار کرد: در وبسایت این سازمان، آدرس، شماره تلفن و ایمیل ما موجود است که قابلیت اسکن و ارسال اسناد و مدارک را نیز داراست. سازمان ما نیز از خطا و فساد مصون نیست و این وظیفه‌ی شما خبرنگاران است تا با نظارت دقیق بر عملکرد ما و ایجاد شفافیت، جلوی آنرا بگیرید.

214214

کد خبر 825158

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =