۰ نفر
۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
کودکان قبل از تولد چه حقوقی دارند؟

مهر نوشت: معاون وزیر دادگستری گفت: طبق آموزه های دینی کودک حتی قبل از تولد هم از حقوقی برخوردار است.

محمود عباسی معاون حقوق بشر وامور بین الملل وزارت دادگستری در کنفرانس منطقه ای حقوق کودکان که صبح امروز  برگزارشد، با بیان اینکه در اسلام حقوق بشر از حقوق کودک آغاز می شود، گفت:در آموزه های دینی ما نه تنها از ابتدای تولد کودک بلکه قبل از تولد برای کودکان حقوق قانونی در نظر گرفته شده است و در قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز قوانین زیادی در خصوص حقوق کودکان وجود دارد  که زمینه اجرای قوانین نیز فراهم شده است.

عباسی گفت: حقوق کودکان در تمام جوامع دارای جایگاه ویژه ای  است و اگر حقوق بنیادین کودکان را حفظ کنیم می توانیم اینده روشنی برای انها متصور شویم. کودکان حق دارند کار نکنند، حق تحصیل دارند و باید در جمع خانواده باشند واین حقوقی است که باید برای کودکان در نظر گرفت.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران جز اولین کشورهایی است که جز کنسوانسیون حقوق کودکان در سازمان ملل شد و پروتکل فساد و فحشا و تعهد نامه جلوگیری از کارکردن کودکان را نیز امضا کرد، گفت:در شورای هماهنگی کنوانسیون حقوق کودکان وزارت دادگستری ۱۶ نهاد در رابطه با حقوق کودکان عضو هستند البته وزارت دادگستری کار اجرایی انجام نمی دهد بلکه وظیفه جمع کردن نهاد ها را کنار هم دارد.

۴۲۲۳۸

کد خبر 828518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =