۰ نفر
۲۲ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۶:۰۷

این مجسمه عجیب از لوازم آشپزخانه که جا‌به‌جا میان شاخ و برگ‌های درخت غان تعبیه شده‌اند توسط شرکت ایکیا و با پیام محیط زیست، اولویت اول طراحان به نمایشگاه خانه رؤیایی در لندن آورده شده است.

محبوبه عمیدی: این درخت غان عجیب که توسط شرکت سوئدی IKEA یکی از شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های طراحی مبلمان و فضای داخلی منازل در نمایشگاه خانه رؤیایی در باربیکان‌سنتر لندن به نمایش درآمده است، پیام جالب‌توجهی دارد: «در آینده نزدیک سازگاری با محیط زیست اولویت اول طراحان آشپزخانه‌ها خواهد بود».

ایکیا

به گزارش گیزمودو، در این مجسمه که سورئالیستیکا نام گرفته، ملزومات ساده آشپزخانه در یک درخت غان که منشاء الهام بسیاری از طراحان و نقاشان سوئدی بوده است، ادغام شده‌اند. بسیاری معتقدند چوب این درخت خواص اسرارآمیزی دارد و می‌تواند منشاء حاصلخیزی و دوستی باشد.

 

ایکیا

 

ایکیا

آنا کرونا، مدیر بازاریابی منطقه‌ای ایکیا در انگلستان و ایرلند می‌گوید: «اگر تفکر خلاقی وجود نداشته باشد، طرح‌های تازه و الهام‌بخشی در کار نخواهند بود. ما می‌خواستیم با این مجسمه اولویت‌های ایکیا را در طراحی و ساخت نشان دهیم. به همین دلیل آشپزخانه را انتخاب کردیم که سالانه تقریبا 1ماه از عمر ما در آن می‌گذرد. طراحی آشپزخانه نه‌تنها می‌تواند شیوه زندگی ما را متفاوت کند بلکه می‌تواند تأثیر به‌سزایی در تعامل ما با محیط زیست داشته باشد. ما می‌خواهیم مردم را به سمت بازیافت زباله‌های خانگی و استفاده بهینه از انرژی، آب و منابع طبیعی سوق دهیم».

 

ایکیا

 

ایکیا

شاید این مجسمه به خوبی از پس انتقال این پیام برنیامده باشد اما نورپردازی آن در شب و جلوه‌های بصری‌اش فوق‌العاده است. البته باید به همین قناعت کنیم چون داشتن چنین آشپزخانه‌ای و تلاش برای پخت غذا در آن به خصوص هنگامی که میهمانی را به خانه دعوت کرده‌ایم، بیشتر شبیه به یک کابوس به نظر می‌رسد.

کد خبر 83619

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =