پیشنهاد تازه محققین: یک ساندویچ چیزبرگر همان‌قدر خطر حمله قلبی را در شما افزایش می‌دهد که یک قرص کلسترول آن را کاهش می‌دهد،‌ بنابراین اگر این دو با هم مصرف شوند،‌ شاید اثر همدیگر را خنثی کنند.

بهنوش خرم‌روز: محققین بارها و بارها به عناوین مختلف هشدار داده‌اند که غذاهای آماده یا همان فست‌فودها برای سلامتی بدن به خصوص سیستم‌های قلبی- عروقی ضررهای فراوانی دارند،‌ اما خب، کو گوش شنوا؟ کسی را می‌شناسید که بعد از این هشدارها دیگر از فست‌فود استفاده نکرده باشد و یا رستورانی را می‌شناسید که به خاطر این نگرانی‌ها تعطیل شده باشد؟ در واقع نه!‌

بنابراین اگر محققین نگران سلامتی مردم هستند، ‌شاید بهتر است به راه‌حل‌های خلاقانه‌تری فکر کنند! پاپ‌ساینس یکی از این راه‌حل‌های خلاقانه را منتشر کرده که در آن محققین پیشنهاد کرده‌اند از این به بعد هر رستوران به همراه هر وعده غذایی، به جای سیب‌زمینی سرخ‌شده یا سایر مخلفات،‌ یک قرص کلسترول رایگان به مشتری‌هایش بدهد.

بر اساس مطالعات محققین آمریکایی، یک قرص کلسترول به همان میزانی خطر حمله قلبی را در فرد مصرف‌کننده کاهش می‌دهد که یک ساندویچ چیزبرگر خطر حمله قلبی را افزایش می‌دهد. بنابراین آن‌ها امیدوارند که خوردن یک قرص کلسترول به همراه یک وعده فست‌فود، بتواند اثر هر دو را خنثی کند. به علاوه آن‌ها می‌گویند طی سال‌های اخیر قیمت قرص‌های کلسترول به شدت کاهش پیدا کرده است و در حال حاضر قیمت آن‌ها با یک بسته یک نفره سس گوجه فرنگی برابری می‌کند. در نتیجه ارائه رایگان آن به مشتری‌ها برای صاحبین رستوران‌ها هیچ ضرر مالی نخواهد داشت.

البته هیچ قرص جادویی وجود ندارد که بتواند جای خوردن غذاهای سالم را بگیرد و محققینی که این پیشنهاد را داده‌اند تاکید کرده‌اند که استفاده از این قرص‌ها به هیچ عنوان به این معنا نیست که دیگر خوردن غذاهای آماده هیچ ضرری برای بدن ندارد.

باید دید از این پیشنهاد چه قدر استقبال می‌شود. آیا جواب می‌دهد یا این که باز محققین باید به پیشنهادهای تازه‌تری فکر کنند.

کد خبر 84284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =