۰ نفر
۲۹ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۸:۵۷

مراسم رونمایی از کتاب «مگیل» نوشته محسن مطلق، در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.

فارس نوشت:

محسن مطلق نویسنده کتاب طنز «مگیل» درباره این اثر به واحد خبر حوزه هنری گفت: این داستان را طنز مربوط به جنگ می‌دانم و از آن جایی که نگارش متون طنز در عرصه جنگ بسیار کم شده به نگارش این کتاب رو آوردم.

مطلق درباره داستان این کتاب اظهار کرد: مگیل شخصیت اصلی این کتاب، قاطری است که به همراه چند استر دیگر تسلیحات و تدارکات لازم را به نیروهای مستقر در خط مقدم می‌رساند. این قاطر از کمین نیروهای دشمن جان سالم به ‌در می‌برد، اما مأموریت بعدی او رساندن یک رزمنده مجروح به عقب است، این رزمنده در طول جنگ بینایی و شنوایی خود را از دست داده و مجبور است به مگیل اعتماد و دنبال او راه بیافتد، ماجراهایی که طی داستان برای مگیل و این رزمنده پیش می‌آید داستان را خواندنی و جذاب می‌کند.

این نویسنده گفت: این داستان از آنجا قابل تامل است که تعداد آثار منتشر شده در حوزه جنگ که زبان و بیانی طنز گونه داشته باشند بسیار کم هستند و انتشار چنین آثاری می‌تواند فضا را برای طنز پردازی در این عرصه فراهم کند.
وی افزود: «مگیل» به سفارش و حمایت دفتر طنز حوزه هنری در انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده و در شب شعر طنز «در حلقه رندان» رونمایی خواهد شد.

علاقمندان برای شرکت در شب شعر «در حلقه رندان» و حضور در مراسم رونمایی از کتاب «مگیل» می توانند یکشنبه 31 مرداد ماه به تالار اندیشه حوزه هنری واقع در خیابان حافظ، تقاطع سمیه مراجعه کنند.

کد خبر 85784

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =