۰ نفر
۳۰ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۰:۵۴

در فاصله بین سالهای 1997 تا 2005 میلادی میزان مصرف بطری های آب معدنی در دنیا دو برابر شده است.

به گزارش ام بی ای نیوز و به نقل از سایت Consumer Statistics ، پنجاه سال قبل افراد به سختی خود را قانع می‌کردند که یک بطری آب نوشیدنی بخرند اما امروزه تولید بطری های آب نوشیدنی در دنیا بسیار رواج یافته و برند هایی نظیر Aquafina، Fiji، Dasani و Evian جای خود را در میان خانواده ها باز کرده‌اند.

در سال 2008 بطری های آب نوشیدنی بیشترین آمار را در میان فروش نوشیدنی های رایج در بازار آمریکا به دست آورده‌اند. این در حالی است که میزان فروش نوشابه های صنعتی در فاصله بین سال های 2006 تا 2007 میلادی کاهش چشمگیری یافته است. در سال 2005 پس از نوشیدنی هایی مثل قهوه، شیر و نوشابه های شیمیایی ،بطری های آب نوشیدنی در جایگاه پنجم پر مصرف ترین نوشیدنی ها در آمریکا قرار گرفته‌اند.

در سال 2008 میلادی آمریکایی ها تقریبا 9 میلیون گالن بطری آب نوشیدنی مصرف کرده ‌اند که این آمار در مقایسه با سال 2000 چهار میلیون گالن رشد در مصرف این نوشیدنی مفید را نشان می‌دهد. در سال 2008 متوسط مصرف سالیانه هر شخص از بطری‌های آب نوشیدنی 28 گالن اعلام شده است.

آمریکایی ها علاقه زیادی به آب های معدنی داخلی از خود نشان داده‌اند. درحالی که آمریکایی ها بیشترین آمار استفاده از بطری های آب نوشیدنی را در جهان ثبت کرده‌اند ؛ در سال 2008 فروش 53 میلیارد گالن بطری آب نوشیدنی در جهان رشدی قابل توجه در این زمینه را نشان داد. شاید یکی از دلایل این رشد،آن باشد که در بعضی از کشور های خارجی شاید تنها آب پاکیزه موجود همین بطری های آب معدنی است.

آب های معدنی مناسب حتما باید از یک منبع تمیز و بکر سرچشمه بگیرند. آب معدنی در مقایسه با دیگر آب های نوشیدنی املاح مفید بیشتری دارد.

کد خبر 89481

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =