سال‌هاست که نوکیا گوشی‌های همراه خود را با سیستم‌عامل سیمبین تجهیز می‌کند؛ اما بزرگ‌ترین تولیدکننده موبایل در جهان تصمیم دارد از سیستم‌عامل‌های دیگری مانند ویندوزموبایل و گوگل آندروید نیز استفاده کند.

ابوالفضل کریمی: نوکیا به عنوان بزرگ‌ترین شرکت سازنده تلفن همراه جهان تصمیم دارد ساخت گوشی‌های هوشمند برای استفاده از سیستم عامل ویندوزفون 7 را در برنامه خود قرار دهد.

به گزارش تلگراف و به نقل از وبسایت VentureBeat.com شرکت نوکیا تصمیم دارد سیستم‌عامل ویندوزفون7 را به عنوان یک پلت‌فرم جدید در کنار سیستم‌عامل سیمبین در تلفن‌های همراه خود به کار گیرد و به این ترتیب، راه را برای استفاده از سیستم‌عامل‌های شرکت‌های دیگر را در گوشی‌های ساخت خود هموار‌ سازد.

این سایت به نقل از یک منبع موثق اعلام کرد: «نوکیا به تازگی با یکی از کارمندان سابق مایکروسافت به نام استفان الاپ دیدار کرده و در این دیدارها برنامه‌هایی برای استفاده از پلت‌فرم سیستم‌عامل جدید ویندوزفون 7 را در دستور کار خود قرار داده است. به این ترتیب شاید بعدها این شرکت از سیستم‌عامل گوگل اندروید هم در گوشی‌های خود استفاده کند».

آقای الاپ اخیرا در مصاحبه با وال‌استریت‌ژورنال گفته بود از آن‌جاکه به مقام مدیریت ارشد مایکروسافت نرسیده این شرکت را ترک کرده است. او در جلساتی که با مسوولان شرکت نوکیا داشته، استفاده از اندروید گوگل را هم به عنوان یک راه‌حل‌کوتاه‌مدت برای رفع مشکلات این شرکت پیشنهاد کرده است.

این در حالی است که عرضه جدیدترین گوشی تلفن همراه این شرکت به نام N8 هم به تاخیر افتاده که برخی کارشناسان، دلیل آن را مشکلات نرم‌افزاری حدس می‌زنند. با این حال نوکیا هنوز هم مصمم است دسته جدیدی از ابزارهای همراه را بر اساس پلت‌فرم MeeGo عرضه کند. قرار است این پلت‌فرم تا انتهای سال جاری عرضه شود.

کد خبر 95517

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =