مسابقه کشوری اتومبیلرانی درگ (شتاب) به میزبانی استان آذربایجان‌غربی در پیست دهکده ساحلی چی‌چست ارومیه و با رقابت رانندگان در دو مسافت ۲۰۰ و ۴۰۰ متر با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، مسابقه اتومبیلرانی درگ (سرعت و شتاب) با رقابت بیش از ۱۰۰ راننده از ۹ استان کشور به میزبانی هیات موتورسواری و اتومبیلرانی آذربایجان‌غربی در پیست دهکده ساحلی چی‌چست ارومیه برگزار با شناخت نفرات برتر به پایان رسید.

به گفته فرشید حسینی رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان آذربایجان‌غربی، این مسابقه با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان و اداره ورزش و جوانان شهرستان ارومیه، شهرداری ارومیه و بسیج ورزشکاران استان و به داوری امید ذاتعلی برگزار شد و راننده‌ها در ۱۰ کلاس در مسافت ۴۰۰ متر و در ۹ کلاس در مسافت ۲۰۰ متر رقابت کردند.

بنا به گفته مسئولین برگزاری نتایج این مسابقات به شرح زیر اعلام شد:

ماده ۲۰۰ متر:

کلاس منهای ۱۵۰۰:

۱- میثم زینالی از ارومیه با خودروی پراید با زمان ۱۱ ثانیه و ۴۲۱ صدم
۲- کیوان نگین‌پور از مهاباد با خودروی پراید با زمان ۱۱ ثانیه و ۹۰۲ صدم
۳- علی خدابنده از تبریز با خودروی پراید با زمان ۱۲ ثانیه و ۷ صدم

کلاس NA:

۱- سینا آریانی از ارومیه با خودروی پژو ۲۰۷ با زمان ۹ ثانیه و ۲۰۵ صدم
۲- سعید عباسی از ارومیه با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۹ ثانیه و ۲۳۴ صدم
۳- عرفان کریمی از کرمانشاه با خودروی پژو ۴۰۵ با زمان ۹ ثانیه و ۴۴۱ صدم

کلاس ۱۶ سوپاپ +۱۸۰۰ سی سی:

۱- روزبه بایستی از کرمانشاه با خودروی پژو ۴۰۵ با زمان ۹ ثانیه و ۶۸۲ صدم
۲- هیوا بایزیدی از سقز با خودروی پژو پارس با زمان ۹ ثانیه و ۹۹۵ صدم
۳- میلاد آذرخش از ارومیه با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۱۰ ثانیه و ۲۱ صدم

کلاس ۸ سوپاپ:

۱- بهرنگ حسینی از ارومیه با خودروی پژو ۴۰۵ با زمان ۱۰ ثانیه و ۲۲۸ صدم
۲- علی کامرانی از ارومیه با خودروی پژو ۴۰۵ با زمان ۱۰ ثانیه و ۲۴۶ صدم
۳- پیام رحیمی از سنندج با خودروی پژو پارس با زمان ۱۰ ثانیه و ۴۱۳ صدم

کلاس اختصاصی پژو ۲۰۶:

۱- محمد قادری از ارومیه با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۹ ثانیه و ۷۴۹ صدم
۲- اشکان خردمند از تبریز با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۹ ثانیه و ۸۰۵ صدم
۳- شهاب حسنلو از ارومیه با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۱۰ ثانیه و ۸۲ صدم

کلاس استاندارد ۲۰۶:

۱- میلاد آذرخش از ارومیه با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۱۱ ثانیه و ۵۰۱ صدم
۲- افشین جوانبخت از میاندوآب با خودروی پژو ۲۰۷ با زمان ۱۱ ثانیه و ۶۸۹ صدم
محمد جهانگیری از ارومیه با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۱۲ ثانیه و ۸۵۸ صدم

کلاس ۱۶ سوپاپ منهای ۱۸۰۰ سی سی:

۱- وحید پورعلی از تبریز با خودروی پژو ۴۰۵ با زمان ۱۰ ثانیه و ۵ صدم
۲- سیامند سلیمی از سردشت با خودروی پژو ۴۰۵ با زمان ۱۰ ثانیه و ۳۶۹ صدم
۳- احمدرضا آفتابی از کرمانشاه با خودروی پژو ۴۰۵ با زمان ۱۰ ثانیه و ۶۶۳ صدم

کلاس توربو:

۱- حامد زردوئی از سنندج با خودروی پژو ۴۰۵ با زمان ۸ ثانیه و ۹۰۵ صدم
۲- داود سلطانی از مهاباد با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۹ ثانیه و ۴ صدم
۳- حسین پیروتی سور از مهاباد با خودروی پژو ۴۰۵ با زمان ۹ ثانیه و ۷۰ صدم

کلاس آزاد:

۱- سینا آریانی از تبریز با خودروی پژو ۲۰۷ با زمان با زمان ۹ ثانیه و ۱۶۲ صدم
۲- یاشار جلیل زاده از ارومیه با خودروی هیوندای جنسیس با زمان ۹ ثانیه و ۱۹۱ صدم
۳- سعید عباسی از ارومیه با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۹ ثانیه و ۲۳۴ صدم

ماده ۴۰۰ متر:

کلاس NA:

۱- سینا آریانی از تبریز با خودروی پژو ۲۰۷ با زمان ۱۳ ثانیه و ۶۶ صدم
۲- سعید عباسی از ارومیه با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۱۳ ثانیه و ۸۳ صدم
۳- عرفان کریمی از کرمانشاه با خودروی پژو ۴۰۵ با زمان ۱۳ ثانیه و ۳۸۰ صدم

کلاس ۸ سیلندر:

۱- پیام رحیمی از سنندج با خودروی پژو پارس با زمان ۱۴ ثانیه و ۳۵۲ صدم
۲- میلاد ریحانی با خودروی پژو پارس با زمان ۱۴ ثانیه و ۵۰۹ صدم
۳- علی کامرانی از ارومیه با خودروی پژو ۴۰۵ با زمان ۱۴ ثانیه و ۷۳۹ صدم

کلاس استاندارد ۲۰۶:

۱- میلاد آذرخش از ارومیه با خودرو پژو ۲۰۶ با زمان ۱۶ ثانیه و ۷۱۹ صدم
۲- همایون افراسیابی از ارومیه با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۱۶ ثانیه و ۷۶۸ صدم
۳- افشین جوانبخت از میاندوآب با خودروی پژو ۲۰۷ با زمان ۱۶ ثانیه و ۹۱۰ صدم

کلاس بانوان:

۱- عسل عباسی از ارومیه با خودروی رانا با زمان ۱۶ ثانیه و ۲۴۲ صدم
۲- فاطمه عسگری از ارومیه با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۱۶ ثانیه و ۴۳۷ صدم
۳- نازنین ضیایی از ارومیه با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۱۶ ثانیه و ۵۵۸ صدم

کلاس ۱۶ سوپاپ +۱۸۰۰ سی سی:

۱- عرفان کریمی از کرمانشاه با خودروی پژو ۴۰۵ با زمان ۱۳ ثانیه و ۵۴۸ صدم
۲- هیوا بایزیدی از سقز با خودروی پژو پارس با زمان ۱۳ ثانیه و ۸۰۱ صدم
۳- میلاد آذرخش از ارومیه با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۱۳ ثانیه و ۹۷۶ صدم

کلاس اختصاصی ۲۰۶:

۱- محمد قادری از ارومیه با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۱۳ ثانیه و ۶۴۴ صدم
۲- محمد لطف الله زاده از ارومیه با خودروی رانا با زمان ۱۴ ثانیه و ۲۳۹ صدم
۳- اشکان خردمند از تبریز با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۱۴ ثانیه و ۲۸۲ صدم

کلاس ۱۶ سوپاپ -۱۸۰۰ سی سی:

۱- رضا جوادلو از خوی با خودروی پژو ۴۰۵ با زمان ۱۴ ثانیه و ۵۴۵ صدم
۲- سیامند سلیمی از سردشت با خودروی پژو ۴۰۵ با زمان ۱۴ ثانیه و ۶۴۰ صدم
۳- وحید پورعلی از تبریز با خودروی پژو ۴۰۵ با زمان ۱۴ ثانیه و ۸۴۶ صدم

کلاس منفی ۱۵۰۰ سی سی:

۱- میثم زینالی از ارومیه با خودروی پراید با زمان ۱۶ ثانیه و ۳۹۵ صدم
۲- میلاد فرهادی از اردبیل با خودروی پراید با زمان ۱۶ ثانیه و ۴۶۳ صدم
۳- رضا کاظمی از سقز با خودروی پی کی با زمان ۱۷ ثانیه و ۲۱ صدم

کلاس آزاد:

۱- امیر اکبری از ارومیه با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۱۲ ثانیه و ۱۹۸ صدم
۲- یاشار جلیل زاده از ارومیه با خودروی هیوندای جنسیس با زمان ۱۲ ثانیه و ۵۶۰ صدم
۳- محمد فارابی از مهاباد با خودروی پژو ۴۰۵ با زمان ۱۲ ثانیه و ۸۲۰ صدم

کلاس توربو:

۱- امیر اکبری از ارومیه با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۱۲ ثانیه و ۲۹۸ صدم
۲- محمد فارابی از مهاباد با خودروی پژو ۴۰۵ با زمان ۱۲ ثانیه و ۷۷۱ صدم
۳- داود سلطانی از مهاباد با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۱۲ ثانیه و ۸۲۹ صدم

بهترین تایم (زمان) این مسابقه را حامد زردوئی از سنندج با خودروی پژو ۴۰۵ با زمان ۸ ثانیه و ۹۰۵ صدم در بخش ۲۰۰ متر و امیر اکبری از ارومیه با خودروی پژو ۲۰۶ با زمان ۱۲ ثانیه و ۱۹۸ صدم در بخش ۴۰۰ متر کسب کردند ضمن اینکه بهترین زمان ری‌اکشن (واکنش) را حامد زردوئی از سنندج با خودروی پژو ۴۰۵ با ۱۲ صدم و اشکان خردمند از تبریز با خودروی پژو ۲۰۶ با ۱۳ صدم رقم زدند.

همچنین کاپ اخلاق به رضا طرفه راننده ارومیه‌ای رسید و تیم استان آذربایجان‌غربی در مجموع عنوان نخست را کسب کرد.

استان آذربایجان‌غربی یکی از استان‌های فعال در زمینه برگزاری مسابقات مختلف اتومبیلرانی در کشور است.

گزارش: سینا افشاریان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =