خبر سرقت از چهار طلافروشی در کرمان درحالی مردم را شوک زده کرده که باز هم رد پای اتباع بیگانه غیر مجاز در این سرقت دیده می شود اما نکته جالب توجه این است که تاکنون اقدام علمی در خصوص طرد 103 هزار تبعه خارجی غیر مجاز روی نداده است.

چهار مغازه طلافروشی در راسته طلافروشان بازار تاریخی شهر کرمان شنبه شب سرقت شد و جواهرات موجود در این مغازه ها به سرقت رفته است و تاکنون نیز ردپایی از سارقان به دست نیامده است. این درحالی است که طی سالهای اخیر سرقت از طلافروشیهای کرمان به ندرت اتفاق افتاده بود.
نکته جالب توجه اینکه سرقت صورت گرفته بودن هیچ گونه دستکاری قفلهای اصلی بازار طلافروشان کرمان روی داده است اما نکته مورد توجه و تاسف انگیز در خصوص این سرقت اعتماد طلافروشان قربانی این سرقت به تبعه ای خارجی است که بدون مجوز وارد کشور شده است و اینکه این فرد کلیه کلیدهای بازار را در اختیار داشته است این درحالی است که پلیس بارها به مردم کرمان در خصوص عدم اعتماد به افراد خارجی فاقد مجوز هشدار داده است.
معاون اجتماعی فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان اظهار داشت: این سرقت پشت دربهای بسته بازار حاج آقا علی در بازار کرمان روی داده است و مشخص است که هر کس که این سرقت را انجام داده است امکان دسترسی داشته است.
سرهنگ علیرضا پریور افزود: همچنان بررسیها در خصوص این سرقت ادامه دارد و پلیس به نتیجه قطعی نرسیده است اما نگهبان این بازار که از اتباع بیگانه بوده و کلیه کلیدها و حتی ریموت کنترل الکترونیکی را در اختیار داشته است مفقود شده است و احتمال زیادی وجود دارد که وی در این سرقت نقشی داشته است اما هیچ چیز فعلا قطعی نیست و همچنان بررسیها ادامه دارد.
وی ادامه داد: سارقان به راحتی دربهای مغازه های طلافروشیها را باز کرده اند و با استفاده از دستگاه برش گاو صندوق ها را باز کرده اند و سرقت روی داده است.
سرهنگ پریور در خصوص میزان طلای سرقت شده نیز گفت: هنوز میزان دقیق جواهرات سرقت شده مشخص نیست و کارآگاهان کرمان در حال بررسی شواهد و سرنخ های موجود در صحنه جرم هستند.

طبق آمار رسمی که معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمان اعلام کرده است هم اکنون در استان کرمان که یکی از استانهای مهاجر پذیر کشور محسوب می شود ۱۷۹ هزار تبعه خارجی زندگی می کنند و تعجب آور این است که از این تعداد ۱۰۳ هزار نفر فاقد هر گونه مجوز و هویتی در کشور هستند و همین مسئله زمینه را برای ارتکاب به جرایم مختلف برای این افراد فراهم کرده است با این وجود و با توجه به درخواستهای مکرر مردم کرمان در خصوص ترد این افراد هنوز مردم کرمان در انتظار استانی بدون اتباع بیگانه هستند.
45282

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =