مسابقات گلف جایزه بزرگ آقایان و مرحله پایانی لیگ بانوان در ارومیه با مشخص شدن نفرات و تیم‌های برتر به پایان رسید و کاپ و مدال‌ها با حضور رئیس فدراسیون و مسئولین استانی آذربایجان‌غربی اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از آذربایجان‌غربی، با حضور رئیس فدراسیون گلف و مسئولین استانی آذربایجان‌غربی و آذربایجان‌شرقی و شهرستانی ارومیه مراسم اختتامیه مسابقات گلف جایزه بزرگ آقایان و لیگ بانوان به میزبانی هیات گلف آذربایجان‌غربی در ارومیه برگزار شد.

توسعه زیرساخت‌های ورزشی مورد توجه است

در این مراسم، سجاد بیرامی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی با اشاره به رشد و توسعه ورزش این استان و میزبانی از رقابت‌های مختلف بین‌المللی و کشوری، رشد ورزش گلف استان را با ایجاد زیرساخت‌ها و حمایت‌های صورت گرفته قابل توجه توصیف و اظهار کرد: تلاش ورزش استان ایجاد زیرساخت مناسب برای تمام رشته‌های ورزشی از جمله گلف است و این رشته ورزشی با توجه به علاقمندان قابل توجه مورد توجه است.

وی افزود: وجود زیرساخت مناسب ورزش استان و همچنین مجموعه ورزشی بخصوص تلاشگران عرصه ورزش سبب شده استان آذربایجان‌غربی بهترین میزبانی‌ها را از مسابقات مختلف داشته و در این دو روز مسابقات گلف آقایان و بانوان با کیفیتی بالا برگزار و خوشحالیم شاهد حضور بهترین‌های این رشته ورزشی در استان و رضایتمندی از میزبانی را به همراه داشته است.

آذربایجان‌غربی زیرساخت مناسب ورزشی و گردشگری دارد

رضا ابراهیمی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی هم با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته از ورزش استان اظهار کرد: ورزش استان در چند سال گذشته و در دولت سیزدهم مورد توجه قرار گرفته و با ایجاد زیرساخت‌های مناسب، شاهد میزبانی‌های مختلف از رقابت‌های مهم ورزشی بوده‌ایم.

وی اضافه کرد: مناطق دیدنی استان نیز از جمله جاذبه‌هاییست که می‌تواند میزبانی مناسبی از ورزشکاران و تیم‌های حاضر برای آشنایی و تماشای آنها با موضوع گردشگری دارد و می‌تواند همراه با ورزش رشد استان را به همراه داشته باشد.

رشد گلف در آذربایجان‌غربی و میزبانی همزمان از دو رویداد ستودنیست

حمید عزیزی رئیس فدراسیون گلف با تمجید از میزبانی شایسته استان آذربایجان‌غربی و شهر ارومیه از این دو رقابت بصورت همزمان، حمایت مدیرکل ورزش و جوانان استان و مسئولین ارشد استانی را از این رشته ورزشی ستود و اظهار کرد: در دو روز شاهد رقابت مهیج و با کیفیتی از سوی این استان از دو رقابت آقایان و بانوان بودیم و یقینا این اتفاق ستودنی است.

رئیس فدراسیون گلف ادامه داد: ورزشکاران حاضر در این دو مسابقه از امکانات و شرایط برگزاری رضایت داشتند و خوشحالیم این رشته ورزشی در کشور در حال توسعه است.

عزیزی اظهار کرد: با توجه به تلاش مسئولین استان آذربایجان‌غربی بخصوص در رشته گلف، امسال یک نماینده لیگ برتری به این استان اعطا و در کنار نماینده این استان در لیگ بانوان شاهد ارتقای بیش از پیش گلف خواهیم بود.

وی با تمجید از برزنجی رئیس اسبق هیات گلف استان آذربایجان‌غربی اظهار کرد: تلاش‌های صورت گرفته توسط روسای سابق و سرپرست امروز هیات رشد گلف در آذربایجان‌غربی را موجب شده و این اتفاق قابل توجه و کم نظیر است و در این میان از سجاد بیرامی مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز بخاطر حمایت‌های قابل توجه از رشته گلف تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی وجود "رادین بیرامی" استعداد نوجوان رشته گلف از استان آذربایجان‌غربی را یکی از نقاط قوت استان برشمرد و اظهار کرد: این نوجوان با استعداد و پرتلاش می‌تواند در سالیان آینده نماینده ورزش گلف کشور در مسابقات بین‌المللی و آسیایی باشد.

در پایان این مراسم کاپ و مدال‌های نفرات برتر جایزه بزرگ دعوتی آقایان و لیگ بانوان کشور اهدا شد.

به گفته سعید سلیمانی سرپرست هیات گلف استان آذربایجان‌غربی، بعد از دو روز رقابت گلفرها در زمین گلف روستای تبت ارومیه، در بخش جایزه بزرگ دعوتی آقایان «سجاد کرم‌پور» گلفر باسابقه کشورمان از آذربایجان‌غربی قهرمان شد و «شاهرخ قنبری» از خوزستان و «ابراهیم نوری» از باشگاه زاگرس ایرانیان استان لرستان دوم و سوم شدند و در بخش لیگ بانوان نیز "آیلند تهران" قهرمان شد و تیم‌های "اصفهان" و "آذربایجان‌غربی" دوم و سوم شدند.

گفتنی است در حاشیه این مسابقات سجاد خوبدل رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ارومیه از «رادین بیرامی» گلفر نوجوان استان آذربایجان‌غربی و استعداد نوظهور این رشته ورزشی و دعوت به تیم ملی تجلیل کرد.

گزارش: سینا پسران افشاریان

46

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =