کره شمالی روز دوشنبه در حالی مراسم صد و یکمین تولد کیم ایل سونگ بنیانگذار فقید حزب حاکم این کشور را برگزار کرد که هیچ نشانه ای از کاهش تنش ها در شبه جزیره کره به چشم نمی خورد .

به گزارش خبرگزاری رویترز از سئول، کیم ایل سونگ سال هزار و نهصد و دوازده متولد شد و هدایت کره شمالی را از سال هزار و نهصد و چهل و هشت به عهده گرفت. وی در خلال جنگ سال هزار و نهصد و پنجاه تا هزار و نهصد و پنجاه و سه دو کره نیز رهبری کره شمالی را به عهده داشت تا اینکه در سال هزار و نهصد و نود و چهار درگذشت . وی سپس رهبری کره شمالی را به پسرش کیم جونگ ایل واگذار کرد. پس از مرگ کیم جونگ ایل نیز پسر او یعنی کیم جونگ اون رهبری کره شمالی را به دست گرفت.کیم جونگ اون سومین نسل از خاندان کیم به شمار می رود که حاکمیت فقیرترین کشور جهان را که از کشورهای به شدت نظامی به شمار می رود به عهده گرفته است .
کیم جونگ اون سی ساله از زمان به دست گرفتن قدرت در کره شمالی تاکنون دو آزمایش موشکی دور برد و یک آزمایش هسته ای انجام داده است . سومین آزمایش هسته ای کره شمالی که ماه فوریه انجام شد تحریم های شدیدتر شورای امنیت سازمان ملل متحد را علیه این کشور به دنبال داشت . پیونگ یانگ این تحریم های شورای امنیت را به همراه رزمایش های نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی اقداماتی خصمانه و زمینه ساز حمله به این کشور نامید. کره شمالی طی یک سال گذشته تقریبا هر روز تهدیدهایی را علیه آمریکا و کره جنوبی مطرح کرده و جدیدترین آن هشدار به اتباع خارجی درمورد خروج از کره جنوبی به علت قریب الوقوع بودند جنگی هسته ای است .

منبع: رویترز
52261

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =
بلیط هواپیما
‍‍‍