طی شش ماه گذشته قیمت خرید اوراق حق تقدم وام مسکن 60 هزار تومان افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، طی دو هفته گذشته قیمت اوراق حق تقدم وام مسکن 20 هزار تومان و از اسفند سال قبل تا امروز هم قیمت اوراق حق تقدم خرید وام مسکن 30 هزار تومان افزایش یافته است. برآوردها نشان می دهد این اوراق طی شش ماه گذشته به طور متوسط 121 درصد افزایش قیمت داشته اند.

در حال حاضر خرید و فروش اوراق حق تقدم وام مسکن به محلی برای کسب درآمد دلالان بدل شده است. به همین جهت فرابورس امروز طی اطلاعیه ای اعلام کرد در پی افزایش ناگهانی قیمت خرید اوراق حق تقدم وام مسکن، برای فروش این اوراق سقف عرضه در نظر گرفته است.

در اطلاعیه فرابورس آمده است:« در راستای کمک به خانه دار شدن هموطنان محدودیت سقف خرید به میزان حداکثر 90 ورقه برای هر کد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی و در کلیه نمادهای اوراق تسهیلات مسکن اعمال می شود. طی محدودیت های اعمالی مدیر بازار فرابورس در هر جلسه معاملاتی و در کلیه نمادهای اوراق تسهیلات مسکن، هر کد معاملاتی صرفاً تا سقف 90 ورقه تسهیلات مسکن مجاز به ورود سفارش خرید و انجام معامله خواهد بود. بر این اساس، متقاضیان باید، محدودیت مذکور را در خصوص ورود سفارشات خرید و معاملات انجام شده رعایت نمایند. این در حالی است که، تخطی از پیام ناظر بازار و ورود سفارش یا خرید بیش از سقف مجاز منجر به ابطال کلیه معاملات صورت گرفته و حذف سفارش های ورود یافته شده و موضوع به مرجع رسیدگی به تخلفات ارجاع می گردد. لازم به ذکر است، متقاضیان خرید بیش از سقف مذکور صرفاً پس از تأیید بانک مسکن می توانند اقدام به ورود سفارش نمایند.» برخی رسانه ها طی هفته های گذشته گزارش داده بودند که خریداران اوراق حق تقدم وام مسکن، بیش از افراد متقاضی خرید خانه به دلالان منحصر شده است.

3535

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمدرضا FI ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
  9 9
  سلام ممنون از شما بابت این خبر و پیگیری هاتون روحانی متشکریم واقعا باید از دولت جدید بابت اقدامات به موقعش تشکر کنیم
 • بی نام IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
  12 1
  اين محدوديت سه ماه است اعمال مي شود وهيچ تاثيري بر قيمت نداشته است
 • دلال A1 ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۶
  6 1
  چشم
بلیط هواپیما