نشست جوانان و مسئولین با محوریت اشتغال جوانان به همت اداره کل ورزش و جوانان استان و موسسه فرهیختگان جهان پرور در محل سالن جلسات استانداری آذربایجان غربی برگزار شد.


به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، در این نشست که با حضور نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی، عبدالله چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان استان، نادر صفرزاده معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار، هوشنگ عطاپور مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري، حجت الاسلام و المسلمین محمد کریمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و خانم شهلا تاجفر مدیرکل امور بانوان استاندار و جمعی از جوانان و فرهیختگان برگزار شد.
نادر قاضی پور در ابتدای این نشست گفت: مجلس شورای اسلامی در زمینه اشتغال جوانان با تکیه به بیانات رهبر انقلاب قانونی را مبنی بر عدم استخدام بازنشستگان در دستگاه های اداری وضع کرد ولی متاسفانه آنها در دستگاه های دیگری چون بانک ها، موسسات انتظامی و ... اشتغال یافتند.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما بعنوان نمایندگان در مجلس شورای اسلامی آماده تصویب طرح های مختلف در حوزه جوانان بویژه اشتغال هستیم.
صفرزاده هم افزود: یکی از شاخص های اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال است و در این زمینه سازمان ها و ارگان های ذیربط در حال تلاش برای افزایش اشتغال در بین جوانان و در نتیجه افزایش شادی در خانواده ها هستند.
وی ادامه داد: در استان آذربایجان غربی بیش از 60هزار کارمند دولتی وجود دارد که بیش از 60درصد آنها در آموزش و پرورش اشتغال دارند ضمن اینکه مشکل بکارگیری نیروها در این دستگاه مربوط به حوزه اعتباری است.
در ادامه این نشست تعدادی از جوانان با بیان دیدگاه ها و نظرات خود خواستار بهبود فضای کسب و کار در بخش خصوصی ، تعامل بیشتر ارگان ها ، بانک ها و دستگاه های اجرایی برای فعال تر شدن بخش خصوصی بویژه جوان در حوزه کسب و کار شدند.

شایان ذکر است استان آذربایجان غربی یکی از استان های ضعیف از نظر شاخص های توسعه در کشور است که متاسفانه بیکاران زیادی بویژه جوانان را داراست و مسئولین برای بهبود این وضعیت باید با ایجاد راهکارها و تصمیم های سازنده باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =