نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی بعداز ظهر امروز در ارومیه گفت: نباید به هر بهانه انگ ضدیت با ولایت فقیه را بر رقیب بزنیم ضمن اینکه فضا را باید بگونه ای ایجاد کنیم که دانشجو توان نقد کردن داشته باشد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، مسعود پزشکیان بعداز ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه با اعلام اینکه فردای کشور توسط دانشجویان ساخته خواهد شد، گفت: باید قشر دانشجو با در نظر گرفتن نقطه اوج بتوانند آینده مناسب برای کشور ترسیم کنند.

وی افزود: مردم بویژه قشر دانشجو بعنوان امیدهای آینده کشور، باید توان و جسارت سخن گفتن و نقد کردن را داشته باشد ولی این را باید مدنظر داشته باشیم که حق نقد کردن داریم ولی حق تخریب نداریم.

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در زمان جنگ، دشمن آدم‌ها و انسان های باهوش و جسور ما را شهید کرد، ضمن اینکه آنان بی نام و نشان و بی ادعا رفتند و در عوض اکنون افرادی باقیمانده اند که توان جسارت کافی را ندارند.

پزشکیان گفت: امروزه جنگ و جدل هایی که در کشور وجود دارد بر سر قدرت، منیت و منفعت طلبی است و ما باید بتوانیم بجای فکر کردن به آن، برای خدمت به مردم و پیشرفت کشور کار کنیم.

وی افزود: ایستادگی دانشجویان در جامعه‌ای که به راحتی انگ می‌زنند راحت نخواهد بود، چرا که عده‌ای برای آنکه خود را بالا بکشند و به قدرت برسند، براحتی انگ هایی چون ضد ولایت فقیه و غیره می‌زنند بنابراین باید در این مسیر ثابت قدم باشید.

وی اضافه کرد: نباید به بهانه هر مسئله ای با یکدیگر جدل و دعوا کنیم زیرا این خواست دشمنان و باعث بحران در کشور شویم، لذا باید با منطق و علم با یکدیگر مباحثه و برای پیشرفت کشور و حل کردن مشکلات گام برداریم.

پزشکیان در پاسخ به موضوع استیضاح وزیر راه و شهرسازی در مورد حادثه قطار تبریز گفت: اینکه گفته میشود باید وزیر را استیضاح کنیم و وی مقصر این اتفاق است یک حرف عوام فریبانه است زیرا با اینکار مشکلی حل نمیشود درحالی که با ناوگان فرسوده ای که در کشور است اگر امروز اتفاقی برای قطارها و هواپیماها رخ ندهد هر لحظه امکان اتفاق وجود ندارد.

وی اضافه کرد: بحث حقوق های نجومی که در کشور مدتیست طرح شده بحثی عوام فریبانه است. بعنوان مثال آیا بابک زنجانی که مقدار زیادی از پول را بیت المال خورد به تنهایی این کار را انجام داد؟ یا همه حقوق‌های نجومی جمعاً ۴۰ میلیارد نمی‌شود اما یکی از آقایان فقط در یک مورد، بیش از چندین هزار میلیارد تومان پول خورده است. در این مورد باید تلاش کنیم سیستم معیوب را که FATF یکی از این راه هاست بهبود ببخشیم.

نائب رئیس اول مجلس در مورد ممنوع التصویری رئیس جمهور دولت اصلاحات هم تصریح کرد: در حال رایزنی برای حل این مشکل هستیم زیرا این اتفاق نه از طرف مجلس و نه قانونی است.

عکاس: علی غیور

46

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =